Фото: Anadolu

Президентці Грузії готують імпічмент через візит в Україну

У Грузії депутати запустили процедуру імпічменту президентці країни Саломе Зурабішвілі. Правляча партія "Грузинська мрія" так відреагувала на неузгоджені з урядом візити до Європи і, зокрема, України.

Про це повідомляє "Ехо Кавказу".

Саломе Зурабішвілі запланувала турне Європою. Серед країн, куди запланувала поїхати президентка є Німеччина, Україна, Швейцарія, Польща, Бельгія, Данія, Болгарія, Чехія та Ізраїль. Водночас уряд не схвалив її візити до цих країн.

На думку Зурабішвілі, турне, навіть без згоди уряду, мало б допомогти Грузії на шляху інтеграції до Європейського Союзу. 

Термін повноважень Зурабішвілі спливає восени 2024 року. Для імпічменту президента потрібні 100 голосів депутатів парламенту. Саломе Зурабішвілі постійно критикувала уряд Грузії за проросійську позицію і недостатню підтримку України у війні.

Нагадаємо, Європейський Союз та Сполучені штати Америки закликають владу Грузії дотримуватися санкцій проти російської авіаційної галузі. Ці заяви пролунали після запровадження Росією безвізового режиму та скасування заборони на польоти між країнами.

Також радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що Росія не зможе використовувати Грузію як майданчик для обходу введених проти неї санкцій. РФ повинна відчувати повну економічну ціну обмежень через агресію проти України.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 01.09.2023 13:53