Президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що так звана "Коаліція охочих" вирішила, що принаймні один європейський лідер має бути присутній на переговорах з Російською Федерацією.
Його цитує видання MTV. На думку Стубба, чи Франція, чи Велика Британія мають провести переговори з російським диктатором Володимиром Путіним.
Раніше Стубб заявляв, що Фінляндія має морально підготуватись до того, що рано чи пізно відносини з Росією почнуть відновлюватися. Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив у вівторок, що Путін відкритий для ідеї нормалізації відносин між Фінляндією та Росією.
Відносини між Росією та Заходом стали дуже холодними з того часу, як у лютому 2022 року Росія розпочала масштабне вторгнення в Україну. Однак за президента Дональда Трампа Сполучені Штати почали нормалізувати свої відносини з Росією. Поки що особливого прогресу не спостерігається, але Білий дім прийняв кілька рішень, які пішли на користь Росії на тлі переговорів з Україною.
Також повідомлялось, що Північноатлантичний Альянс може відіграти ключову роль у наданні допомоги європейській військовій місії в Україні, яку обговорюють у межах врегулювання російсько-української війни.
За даними The Washington Post, багато європейських політиків сумніваються, що довгострокове припинення вогню в Україні буде досягнуто найближчим часом. Водночас вони звинувачують російського диктатора Володимира Путіна у затягуванні мирного процесу.
Як зазначає WP, деякі країни відмовилися від ідеї розгортання сил без обіцянки США втрутитись, якщо Росія нападе на них. Європейські чиновники також сподіваються на можливості США, такі як протиповітряна оборона, розвідка та важкі повітряні перевезення.
Раніше президент Володимир Зеленський повідомляв, що Сполучені Штати проведуть консультації з Туреччиною, Саудівською Аравією, та низкою європейських держав з приводу моніторингу режиму часткового припинення вогню в Україні.
Як відомо, так звана "Коаліція охочих" на чолі з Францією та Великою Британією впродовж кількох тижнів працює над планом відряджання тисяч військових в Україну для гарантування майбутнього "припинення вогню".
Нагадаємо, раніше агентство The Associated Press повідомляло, що Франція пропонує розгорнути миротворчі сили у центральній частині України. Ймовірно, йдеться про розміщення військ уздовж річки Дніпро.
Своєю чергою прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні скептично ставиться до ідеї "сил гарантування", про розгортання яких у стратегічно важливих районах України після завершення війни напередодні говорив президент Франції Емманюель Макрон.