Фото: TrueUA

Програма "єВідновлення": скільки українцям вже виплатили коштів

Унаслідок війни значна кількість громадян України втратила своє помешкання. Проте завдяки державній програмі "єВідновлення" українцям вже виплачено один мільярд гривень на відбудову житла.

Про це повідомляє прес-служба Мінреінтеграції.

Зазначається, що ці гроші держава виплатила громадянам для ремонтів квартир і будинків, які були пошкоджені через російські обстріли.

Відомо, що виплати у межах програми "єВідновлення" вже отримали 12 146 людей. Загалом же заяви на отримання допомоги від держави подали понад 41 тисяча людей. Найбільше їх надійшло з тих територій, які знаходилися під окупацією або ж розташовані поблизу кордону з Росією.

"Загалом з травня поточного року українці подали понад 41 тисячу заяв. Найбільше — мешканці Харківської, Київської та Миколаївської областей", — йдеться у повідомленні.

Серед лідерів за поданими заявами та виплатами такі громади:

  • Харківська — 7000 заяв;
  • Ірпінська — 3000 заяв;
  • Ізюмська — 1600 заяв;
  • Миколаївська — 1300 заяв;
  • Балаклійська — 1300 заяв.

Варто зазначити, що 35% з тих, хто взяв участь у програмі "єВідновлення" — це люди, яким за 60 років. Найстарші одержувачі допомоги — три жінки, яким виповнилося 97 років. Вони проживають на Київщині та Миколаївщині.

Також важливо сказати, що 75% всіх грошей на будівельні матеріали були витрачені у невеликих місцевих магазинах, будівельні роботи також замовлені у фізичних осіб-підприємців.

Що передбачає програма "єВідновлення"

Це нова послуга, яка компенсуватиме українцям деякі витрати на зруйноване під час війни житло. Кошти на ремонт квартири, будинку чи, наприклад, кімнати в гуртожитку можна отримати через застосунок "Дія". Суму допомоги визначить комісія після підрахунку обсягів пошкоджень. Максимально на відновлення одного об’єкта — 200 тисяч гривень. Їх можна витрати на будівельні матеріали чи послуги підрядників.

Першочергово фінансову допомогу за програмою "єВідновлення" отримають учасники бойових дій, сім’ї загиблих військовослужбовців, мобілізовані українці, багатодітні сім’ї, опікуни та патронатні вихователі дітей-сиріт й люди з інвалідністю І та ІІ груп. Відзначимо, громадяни, які вже відремонтували своє житло, наразі не можуть претендувати на державну допомогу.

Нагадаємо, щоб швидше розв'язати проблему компенсації та відновлення зруйнованих помешкань, українці можуть через застосунок "Дія" подати заявку на отримання коштів. Раніше через портал можна було подати лише заяву про ремонт пошкодженого майна. Однак відтепер програмою "єВідновлення" можуть скористатись ті громадяни, житло яких було знищено.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 06.09.2023 19:20