Американський президент Дональд Трамп останнім часом змінив своє ставлення до Росії й особисто кремлівського диктатора Володимира Путіна. Його риторика стала значно жорсткішою.
Таку інформацію в аналітичній статті оприлюднили медійники із The Times. За словами журналістів, реакція Кремля наразі залишається лише на словах. Водночас Володимир Путін, видається, не готовий відмовитися від своїх максималістських цілей в Україні.
Автор журналістського матеріалу, зокрема, послався на екстрений вихід Путіна в ефір о другій годині ночі після того, як Захід і Україна висунули йому ультиматум щодо 30-денного перемир’я.
Хоча він і запропонував прямі переговори з Україною, російський диктатор фактично, хоча й не прямо, відкинув негайне припинення вогню та повторив свою вимогу про усунення "корінних причин" війни.
Аналітики видання зробили висновок, що "в перекладі з кремлівської" ця заява означає, що Путін вимагає щонайменше усунення прозахідного уряду в Києві та відмови України від курсу в НАТО.
Також, за їх версією, можливо, Путін може мати на увазі відмову України від Криму та чотирьох континентальних регіонів, які Росія повністю не контролює досі.
Журналісти також мають сумніви, що Путін по-справжньому боїться нових санкцій Заходу, оскільки Росія й так вже є найбільш підсанкційною країною світу, однак це особливо не позначилося на рівні життя в Москві та Санкт-Петербурзі. Принаймні не так сильно, щоби змусити Путіна згорнути війну, "яку він вважає своєю історичною місією".
"Тому Кремль повторює свої вимоги тиждень за тижнем, час від часу висловлюючись різними словами, але без фундаментальних змін у наполяганні на тому, що єдиний шлях до миру — це щоб Україна дала Росії все, чого вона хоче", — підсумували в The Times.
Як відомо, сьогодні радник кремлівського диктатора Юрій Ушаков заявив, що Кремль прагне відновити переговори з Україною з позицій 2022 року. Водночас керівництво країни-агресорки хоче врахувати ситуацію "на землі", тобто окупацію чужих територій.
Нагадаємо, Володимир Зеленський наголосив, що Україна очікує на повне та тривале припинення вогню з понеділка, 12 травня. Після цього можливі актуальні переговори з Росією в Туреччині в четвер, 15 числа.