Глава Кремля Володимир Путін підписав закон про ратифікацію договору про всеосяжне стратегічне партнерство між Російською Федерацією та КНДР.
Відповідний документ опубліковано на офіційному порталі правової інформації, пише російський "Интерфакс".
Договір був підписаний у Пхеньяні 19 червня 2024 року з метою поглиблення партнерства та стратегічної взаємодії щодо широкого спектра напрямків. Відповідно до супровідних матеріалів до закону про ратифікацію, розвиток відносин всеосяжного стратегічного партнерства між двома країнами відповідає корінним інтересам їхніх народів та робить внесок у забезпечення миру, регіональної та глобальної безпеки та стабільності.
Договором, зокрема, встановлено, що у разі виникнення безпосередньої загрози вчинення проти однієї зі сторін акта збройної агресії сторони проводять консультації для координації своїх позицій та узгодження можливих заходів щодо надання допомоги одна одній.
"У разі якщо одна зі сторін зазнає збройного нападу з боку будь-якої держави або кількох держав і виявиться у стані війни, то інша сторона негайно надасть військову та іншу допомогу відповідно до статті 51 Статуту ООН та згідно зі своїм законодавством", — йдеться в матеріалах.
При цьому РФ та КНДР зобов'язуються не укладати з третіми державами угоди, спрямовані проти однієї зі сторін, а також не допускати використання своєї території третіми державами з метою порушення суверенітету, безпеки та територіальної недоторканності іншої сторони.
У договорі також закріплені положення щодо співробітництва з питань встановлення справедливого багатополярного нового світопорядку та створення механізмів щодо проведення спільних заходів з метою зміцнення обороноздатності сторін.
Дві країни домовилися співпрацювати у сферах безпеки, економіки, торгівлі, інвестицій, науки й техніки, сільського господарства, освіти, охорони здоров'я, спорту, культури, туризму, охорони навколишнього середовища, запобігання та ліквідації наслідків стихійного лиха.
Крім того, сторони підтримуватимуть розвиток міжрегіонального та прикордонного співробітництва, поглиблюватимуть контакти між законодавчими, виконавчими та правоохоронними органами, взаємодіятимуть у боротьбі з міжнародним тероризмом та іншими викликами та погрозами.
"У статті 16 Договору містяться зобов'язання сторін протидіяти застосуванню односторонніх примусових заходів, запровадження яких вони вважають незаконним та суперечливим Статуту ООН та нормам міжнародного права", — йдеться у матеріалах.
Крім того, Росія та КНДР зобов'язуються утримуватися від приєднання до заходів або від підтримки заходів будь-якої третьої сторони, якщо вони зачіпають або спрямовані на одну зі сторін, її осіб або їх власність, що перебуває під юрисдикцією такої третьої сторони, товари, що походять з однієї сторони, призначені для іншої, або роботи, послуги, інформацію, результати інтелектуальної діяльності, що надаються постачальниками іншої сторони.
Москва і Пхеньян також домовилися робити зусилля для усунення або мінімізації прямого та непрямого впливу подібних заходів у разі їх введення щодо однієї зі сторін.
Договором торкаються питання співпраці у сфері міжнародної інформаційної безпеки. Визначено, що сторони виступають за рівні права для держав в управлінні мережею "Інтернет", а також проти зловмисного використання інформаційно-комунікаційних технологій, сприяють взаємному спілкуванню між народами сторін, зміцнюють координацію у справі протидії дезінформації та агресивним інформаційним кампаніям, зазначається у супровідних матеріалах.
Договір набирає чинності з дати обміну ратифікаційними грамотами. З цієї ж дати припиниться дія Договору про дружбу, добросусідство та співробітництво між Росією та КНДР від 9 лютого 2000 року.
Нагадаємо, в серпні координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявляв, що військова співпраця Росії з Північною Кореєю несе загрозу не лише Україні, а й для держав Тихоокеанського регіону. Кремль у нинішній ситуації нагально потребує допомоги союзників.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими