Підтримати проект
Фото: сайт Кремля
Путін підписав закон, який "позбавляє українців громадянства"
18 БЕРЕЗНЯ 2023 12:24
Мирослав Новосад
Редактор стрічки новин

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про громадянство українців. Тепер у Росії українське громадянство вважатиметься недійсним з дня подачі заяви в місцеві відділення МВС про вихід з нього.

Про це йдеться на сайті Кремля.

На окупованих територіях росіяни активно проводять примусову паспортизацію українців.

"У разі подачі заяви... наявність раніше у громадянина РФ громадянства України визнається фактом, що не має юридичного значення для виникнення або припинення прав, обов'язків і притягнення до відповідальності в рамках правовідносин, що виникли до визнання такого громадянина не мають громадянства України", — йдеться в законі.

Також таким українцям заборонено використовувати українські паспорти або інші документи, що засвідчують громадянство України. Що стосується дітей, то для позбавлення дитини українського громадянства достатньо заяви одного з батьків.

Нагадаємо, російська злочинна влада продовжує заходи з примусової паспортизації населення окупованих територій Донецької та Луганської областей. Так, військове керівництво збройних сил Росії в обов’язковому порядку вимагає від всіх мобілізованих з раніше окупованих територій підписувати довготривалі контракти на проходження військової служби в армії РФ.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 18.03.2023 12:24