Фото: соцмережі

Рашисти нав'язують російські паспорти людям з інвалідністю, — Нацспротив

Російські загарбники усіма способами намагаються виправити несприятливу для себе ситуацію із паспортизацією місцевого населення. Виконати план видачі російських паспортів їм не вдається, тому вони йдуть на шантаж та різні протиправні дії.

Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Там зазначили, що нещодавно у Каховці Херсонської області працівники окупаційної адміністрації організували виїзд паралізованої жінки до РОА аби тут оформити їй російський паспорт. Для цього заходу було залучено карету швидкої допомоги аби доправити неповносправну у паспортний стіл. 

Нацспротив підкреслює, що це не поодинокі випадки порушення прав людей з інвалідністю. До прикладу, уповноважена з прав дитини РФ марія Львова-Бєлова разом з окупаційною владою вивезли до російської Пензи чотирьох вихованців Олешківського будинку-інтернату для дітей з особливостями розвитку що на Херсонщині. Усі четверо вихованців — неповнолітні, яких визнали недієздатними та позбавленими батьківського піклування. 

"Міжнародне право забороняє переміщати населення з окупованих територій незалежно від віку та дієздатності. Насильницьке переміщення цивільного населення без вагомих підстав може розглядатися як воєнний злочин, а за певних умов — як злочин проти людяності", — додали у Центрі національного спротиву.

Також, за даними ЦНС, російські загарбники на окупованих територіях вигадують все нові й нові способи аби якнайбільше українців отримали паспорти країни-агресорки. У вересні 2023 року рашисти шантажували наданням медичної допомоги та доступом до навчання.

Нагадаємо, у Херсонській області російські загарбники для того, аби змусити українців брати російський паспорт, погрожують їм фізичною розправою. За відмову від паспорта вони погрожують "ямою". Крім того, неодноразово окупанти проводили показові покарання, чоловікам одягали мішок на голову та кидали в окопи.

У січні з'явилась інформація, що Російські загарбники планують ввести обов’язкову верифікацію з паспортом користувачів інтернету. Всі користувачі мають володіти паспортом Російської Федерації аби мати змогу й надалі отримувати послуги.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 31.05.2024 23:52