Фото: Нацспротив

Рашисти планують вивезти музейні експонати з окупованого Криму, — Нацспротив

З тимчасово окупованого Криму ворог планує вивезти на територію Російської Федерації культурні цінності, які зберігаються у музеях півострова. 

Про це повідомляє Центр національного спротиву.

"Департамент окупаційної адміністрації Криму, відповідальний за історичні артефакти та об’єкти культури на півострові, наказав підлеглим установам готувати музейні цінності до "евакуації", — йдеться у повідомленні.

У Нацспротиві публікують лист "мінкульту республіки Крим" на адресу керівників музейних установ півострова, який є доказом злочинних дій рашистів. Причини та місця ймовірного вивезення культурних цінностей не вказують, але існує високий ризик, що найбільш вартісні екземпляри перевезуть з півострова на міжнародно визнану територію РФ.

Так, у документі, який передано в розпорядження ЦНС, напряму йдеться про необхідність уточнити перелік "місць евакуації цінностей" на випадок катастроф або воєнних дій.

"Важливо, що перелік таких місць, згідно з російськими законами, мав бути затверджений уже давно, але уточнити інформацію просять через новий "лист мінкульту РФ", — пояснили в Центрі національного спротиву.

Вказується, що адміністраціям музеїв надано час на відповідь до 1 липня цього року. Ще один пункт із документа свідчить, що принаймні частину пам’яток культури та історії вивозитимуть саме за межі півострова.

Фото: Центр національного спротиву

"Згаданий лист мінкульту РФ, який змусив окупаційну адміністрацію звертатися до музейників, також є у розпорядженні ЦНС, але наразі його неможливо опублікувати через наявність чутливої інформації", — зазначили в Центрі.

Нагадаємо, російські окупанти на території Криму розмістили новітні системи ППО С-500, а Керченський міст Москва використовує для переміщення особового складу окупаційної армії.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 14.06.2024 16:59