1 225 день війни
Особовий склад
1 022 090
Танки
10 985
Артилерія
29 794
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 191
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
43 013
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Рашисти розстріляли п’ятьох українських воїнів: омбудсман звернеться до ООН
Фото: росЗМІ

Рашисти розстріляли п’ятьох українських воїнів: омбудсман звернеться до ООН

Війська країни-агресорки розстріляли п’ятьох українських військових, які здавалися в полон, потрапивши в оточення.

Про це повідомили бійці батальйону безпілотних систем 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка. На якому відтинку фронту рашисти вчинили черговий воєнний злочин, поки не відомо.

"Черговий злочин рашистів, які розстріляли українських полонених. Помстимося за всіх!" — повідомили вони.

Українські захисники оприлюднили відео, на якому видно, як росіяни оточили будинок, у якому тримали оборону українські військові. Після того, як воїни опинилися в оточенні рашистів, вони добровільно здалися у полон. У цей час окупанти розстріляли бійців.

Реакція омбудсмана

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що повідомить Організацію Об'єднаних Націй та Міжнародний комітет Червоного Хреста про черговий воєнний злочин рашистів.

"Повідомлю про цей факт ООН та МКЧХ. Російські воєнні злочинці, які розстрілюють українських військовополонених, мають постати перед міжнародним трибуналом і понести найсуворіше покарання, передбачене законом", — наголосив він.

Нагадаємо, наприкінці листопада у Донецькій області російські окупанти вкотре розстріляли чотирьох українських військовослужбовців, які вимушено здалися в полон. Такі дії загарбників є грубим порушенням Женевської конвенції.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама