В Україні планують проводити систематичну трансформацію освітнього процесу. Над цим на даний час працює Кабінет Міністрів.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.
Він зазначив, що Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти та науки вже мають конкретні напрацювання.
Зокрема, йдеться про п’ять напрямів:
Він також зазначив, що напрацювання МОН та Мінцифри будуть презентовані до кінця року.
Зокрема, Шмигаль зазначив, що доступність освіти для всіх без винятку дітей є одним з головних правил цього навчального року. За його словами, за 2022 та 2023 роки спільними зусиллями з місцевою владою та міжнародними партнерами було відновлено, модернізовано та переоснащено 270 закладів освіти.
Також прем’єр-міністр додав, що уряд виділив один мільярд гривень субвенції на умовах співфінансування з обласних або місцевих бюджетів для закупівлі шкільних автобусів. Так, 18 областей уже підписали договори на закупівлю майже 500 одиниць транспорту.
"Завдяки постійній роботі з нашими європейськими партнерами вдалося досягти домовленостей на постачання ще понад 300 автобусів до кінця цього року. Ці автобуси надійдуть від Євросоюзу як гуманітарна допомога. 192 автобуси вже передані в школи", — анонсував він.
Як зауважив Шмигаль, там, де навчання офлайн зараз не є можливим, держава підвищує якість і доступність онлайн-освіти. Для цього українські вчителі вже отримали майже 96 тисяч ноутбуків, а школярі — приблизно 36 тисяч девайсів.
"Це важливо, адже відкриває можливості для кожної дитини отримувати знання, де б вона не перебувала. Це стосується й українських дітей, які зараз за кордоном. Ми робимо все, аби вони не втратили зв’язок з українським освітнім простором. Це одна з важливих передумов для повернення наших людей додому", — підкреслив очільник уряду.
До того ж для дітей, які зараз не в Україні, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про переформатування освітнього процесу. За словами прем’єра, типова освітня програма передбачає вивчення лише предметів українознавчого компоненту, що становить приблизно 6-8 годин на тиждень.
Нагадаємо, раніше міністр освіти Оксен Лісовий пояснив, як організувати навчання дитини в умовах постійних тривог. Він вважає, що не варто змушувати учня йти на перший урок до школи після нічної повітряної тривоги.
Раніше повідомлялось, що війна суттєво вплинула на освітній процес в Україні, тому на школярів з 1 вересня чекають певні зміни. Про п'ять основних нововведень у школах повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Міністерство освіти та науки.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими