У суботу, 8 червня, за новим церковним календарем віряни вшановують святого Феодора Тирона, а саме — перенесення мощів великомученика.
TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято.
Святий мученик народився в Євхаїтах. Він був воїном мармаритського полку в місті Амасії Понтійської області (північно-східна область Малої Азії, що тягнулася вздовж берегу Понта Евксинського, тобто Чорного моря). Його прізвисько Тирон походить від латинського tiro, що означає "новобранець".
Під час проведеної за вказівкою імператора Галерія кампанії з примусу християн до принесення жертв язичницьким богам Феодора разом з іншими вірянами примушували зректися Христа і принести жертву ідолам, але воїн твердо привселюдно визнав свою віру в Спасителя. Йому дали декілька днів на роздуми, під час яких святий посилено молився.
Після цього Феодора звинуватили в підпалі язичницького храму Кібели та привели на суд до градоначальника Публія. Святий знову сповідував себе християнином, після чого його помістили у в’язницю та прирекли на голодну смерть. Там йому явився Ісус Христос, який втішав його.
Згодом Феодора піддали тортурам. Зокрема, його тіло стругали залізними зубцями, але святий продовжував сповідувати Христа, за що його засудили на спалення. Він з молитвою віддав свою святу душу Богу. Останки Феодора, за переказами не пошкоджені вогнем, попросила християнка Євсевія і поховала у своєму домі в місті Євхаїтах, недалеко від Амасії. Згодом мощі було перенесено до Константинополя, до храму, освяченого в ім’я його. Голова ж його перебуває в Італії, в місті Гаете.
Феодор Тирон. Джерело: вікіпедія
Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря не є обов'язковим для всіх, тобто примусово його нікому не нав'язують. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.
Нагадаємо, раніше у ПЦУ пояснювали, чи можна відмовитись бути хрещеною та хрещеним. Детальніше — у нашому матеріалі.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими