Російська Федерація планує суттєво збільшити військові витрати у 2024 році. Витрати наступного року становитимуть 6% валового внутрішнього продукту.
Про це повідомляє Bloomberg. За даними джерела, витрати на війну у 2023 році становили 3,9% та 2,7% у 2021 році. Водночас згідно з проектами бюджетних планів, секретні військові витрати майже подвояться, оскільки Москва продовжує уникати пильної уваги до наслідків війни.
Bloomberg зазначає, що еволюція російського військового бюджету показує, що пріоритети уряду змінюються на тлі бойових дій, які спричиняють важкі фінансові витрати. Планується, що у 2024 році військові витрати перевищать соціальні витрати, попри те, що Кремль готується до президентських виборів у березні та в той час, коли економіка перебуває під тиском безпрецедентних міжнародних санкцій.
Уряд обговорить 22 вересня, що військові витрати зростуть до 10,8 трильйона рублів (112 мільярдів доларів) у 2024 році з 6,4 трильйона рублів цього року. Прогнозований військовий бюджет буде потроєний у порівнянні з 3,6 трильйонами рублів, виділеними у 2021 році, в останній рік перед тим, як Путін розпочав вторгнення у лютому 2022 року.
За даними джерела, засекречені витрати РФ зростуть до 11,1 трильйона рублів з 6,5 трильйона у 2023 році. Це становитиме 30% від загального обсягу видатків бюджету, що вдвічі збільшить секретну частку з рекордно низького рівня 14,9% у 2021 році.
Попри різке збільшення військових витрат та вплив санкцій, уряд очікує, що доходи становитимуть понад 35 трильйонів рублів, що на 22% більше, ніж у 2023 році, а дефіцит скоротиться вдвічі до 0,9% ВВП у 2024 році з 1,8% в цьому році. Очікується, що дефіцит продовжуватиме скорочуватися до 0,4% ВВП у 2025 році.
Очікується, що доходи від нафти та газу також зростуть майже на чверть наступного року до 11,5 трильйона рублів у 2024 році.
Нагадаємо, 14 вересня Сполучені Штати Америки запровадили новий пакет санкцій проти Російської Федерації. Цього разу під обмеження потрапили заводи, банки та кораблі.
Також у вересні Європейський Союз, вирішив продовжити індивідуальні санкції проти Росії ще на півроку. Обмеження застосували до майже 1 800 фізичних та юридичних осіб у відповідь на необґрунтовану військову агресію РФ проти України. Рада ЄС вирішила продовжити обмеження щодо осіб, причетних до підриву територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України, на наступні шість місяців.
Відомо, що санкції передбачають обмеження на пересування для фізичних осіб, заморожування активів, а також заборону надавати кошти чи інші економічні ресурси фізичним та юридичним особам зі списку. До того ж Євросоюз вирішив викреслити зі списку чотирьох фізичних осіб. Їхні імена офіційно не називають.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими