Глава Кремля Володимир Путін та лідер Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін провели серію двосторонніх зустрічей у Москві 8 травня, продемонструвавши глибшу російсько-китайську співпрацю та зближення.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Ці зустрічі знаменують собою третю офіційну зустріч у 2025 між Путіним і Сі. Політики підписали пакет двосторонніх міжурядових та міжвідомчих документів про співпрацю та опублікували спільну заяву 8 травня.
"Сі вирушив до Росії, щоб взяти участь у святкуванні Дня Перемоги в Росії 9 травня. Путін і Сі обговорили ролі, які Китай та Радянський Союз зіграли у Другій світовій війні, акцентували на важливості внеску своїх країн у розгром фашизму, озвучили значні китайські та радянські втрати у війні та заявили, що Китай та Радянський Союз були "головними театрами" у війні", — пишуть аналітики.
Як зазначили в ISW, російські офіційні особи неодноразово використовують міфи про жертв Радянського Союзу під час Другої світової війни, щоб переконати російське населення в тому, що їхні зростальні соціальні та економічні жертви заради російських військових дій в Україні можуть призвести до перемоги.
Російські офіційні особи, ймовірно, перебільшують міфи про Другу світову війну, щоб посилити підтримку військових дій Росії в Україні, частково через нездатність РФ продемонструвати свої успіхи на полі бою до Дня Перемоги 2025 року.
Варто зазначити, що 8 травня російський диктатор Володимир Путін та очільник Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін підписали 8 травня заяву про поглиблення всеосяжного стратегічного партнерства між двома країнами.
Раніше міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що Китай хоче брати активну участь у врегулюванні російсько-української війни. В Пекіні її називають "українською кризою" та підтверджують тезу про "дружбу з Росією".
Нагадаємо, нещодавно китайське міністерство закордонних справ спростувало інформацію про те, що країна після завершення війни розглядає можливість участі у миротворчій місії в Україні.