Два супутники виробництва Ірану вийшли на орбіту за допомогою російської ракети-носія. Таким чином триває тенденція співпраці двох країн у космічній галузі.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Вони зазначили, що російська ракета-носій "Союз 2.1б" стартувала з космодрому "Східний" в Амурській області вранці у вівторок, 5 листопада, та запустила 53 супутники на орбіту висотою 500 кілометрів. Іранські ЗМІ повідомили, що серед них були супутники іранського виробництва Kousar і Hodhod.
Супутник Kousar є супутником високої роздільної здатності, що знімає земну поверхню для сільськогосподарських цілей, управління природними ресурсами й охорони навколишнього середовища. Супутник Hodhod призначений для створення мереж супутникового зв'язку, а також для так званого "Інтернету речей", що використовується для забезпечення зв'язку з важкодоступними територіями. Обидва супутники побудувала та спроектувала приватна іранська компанія Omid Faza.
"Один із пов'язаних із Кремлем військових блогерів привітав запуски Kousar і Hodhod, як останній приклад "двосторонньої співпраці, що наростає" між Росією й Іраном у космічному секторі", — йдеться у звіті ISW.
Нагадаємо, на початку жовтня Інститут вивчення війни теж повідомляв, що Москва все помітніше зближується з Тегераном. Офіційні особи заявляють про зміцнення економічної співпраці, це стосується й взаємної допомоги у сфері оборони та торгівлі зброєю.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими