СБУ викрила шахрая, який підробив дозвіл спецслужби на ведення бізнесу

13 СІЧНЯ 2022 10:05

CБУ викрила зловмисників, які підробили та намагалися використати «документ за підписом начальника кібердепартаменту СБУ» щоб «розморозити» раніше заблоковані фіктивні підприємства. Таким чином вони хотіли відновити роботу конвертаційного центру, який щомісяця завдавав державному бюджету збитки на 20 млн грн.

Повідомляє TrueUA, з посиланням на СБУ.

Як встановила СБУ, даний конвертаційний центр надавав «послуги» із формування фіктивного ПДВ та мінімізації податків через оформлення неіснуючих господарських операцій.

За матеріалами спецслужби, Державна податкова служба заблокувала цю діяльність через включення до переліку ризикових підприємств.

«Наразі одному із фігурантів повідомлено про підозру за ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Пізніше організатори оборудки намагались «розблокувати» діяльність конвертаційного центру. Для цього підробили документи СБУ і надали їх до регіонального підрозділу податкової служби для виключення підконтрольних фірм із переліку ризикових підприємств», - йдеться в повідомленні.

Співробітники української спецслужби викрили спроби протиправної діяльності та встановили осіб, причетних до неї.

За даними слідства, незаконну діяльність організували керівники декількох комерційних структур. Для проведення оборудок ділки вносили недостовірні відомості до звітної документації та Єдиного реєстру податкових накладних.

Триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності інших учасників оборудки.

Фото СБУ.

Також читайте: На Одещині викрили чоловіка, який виготовляв та збував наркотичні і психотропні речовини

Суспільство, 13.01.2022 10:05