Сеул: КНДР може помістити ядерну зброю на МБР

04 ВЕРЕСНЯ 2017 16:15

У міноборони Південної Кореї вважають, що Пхеньян технологічно здатен до розміщення ядерної боєголовки на міжконтинентальній балістичній ракеті, повідомляє TrueUA з посиланням на DW.

У міністерстві оборони Південної Кореї заявили, що Північна Корея успішно зменшила розмір власної ядерної зброї, у результаті чого її можна розмістити на міжконтинентальну балістичну ракету (МБР). «Ми вважаємо, що вона (ядерна зброя КНДР - Ред.) підходить для розміщення на міжконтинентальній балістичній ракеті», -  заявив у понеділок, 4 вересня, міністр оборони Республіки Корея Сон Йон Му.

Також, за інформацією Національного агентства розвідки Південної Кореї, інженери КНДР здатні у будь-який момент здійснити чергове випробування ядерної зброї, а також випробування МБР, інформує південнокорейське агентство Yonhap.

За інформацією розвідки Південної Кореї, полігон на північному сході КНДР, на якому раніше було проведено три з шести підземних ядерних випробувань, готовий до продовження подібних робіт. Згідно з наявними у Сеула даними, на полігоні є готовий тунель, в якому можна встановити ядерний боєзаряд. Крім того, здійснюється будівництво ще одного тунелю.

Тим часом у понеділок, 4 вересня, Сполучені Штати Америки та Південна Корея оголосили про плани пришвидшення встановлення установок сучасного протиракетного комплексу Terminal High Altitude Area Defence (THAAD) на території Південної Кореї.  На даний момент у бойовій готовності перебувають дві пускові установки THAAD, а невдовзі будуть розгорнуті ще чотири установки, повідомляє AFP з посиланням на міністерство оборони Південної Кореї.

Нагадаємо, що 3 вересня КНДР здійснило своє шосте випробування ядерної зброї, яке стало наймасштабнішим в історії країни. Пхеньян заявив, що тестування водневої бомби відбулось успішно. Цей крок КНДР викликав бурхливу реакцію з боку міжнародної спільноти, яка засудила дії КНДР та оголосила про наміри посилити економічні санкції стосовно цієї країни. У понеділок, 4 вересня, ситуація навколо КНДР буде розглянута Радою Безпеки Організації Об'єднаних Націй.

 

Події, 04.09.2017 16:15