Фото ілюстративне. Джерело: соцмережі

Шахраї у WhatsApp розсилають фішингові посилання під виглядом листівок: як це "працює"

Новий вид шахрайства зафіксовано в месенджері WhatsApp. Через гіфки шахраї розсилають фішингові посилання під виглядом звичайних листівок.

Про це повідомив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки з посиланням на фактчекерів проекту BRAMA.

Вони встановили, що всередині gif-файлів присутній шкідливий код або посилання на сайти, що викрадають особисті дані: банківські реквізити, паролі від акаунтів тощо.

"Якщо ви отримали картинки від невідомих людей у WhatsApp, не натискайте на них і вимкніть у налаштуваннях функцію автозавантаження повідомлень", — зазначили в Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Фактчекери проекту BRAMA теж підтвердили, що в середині gif-файлів "зашито" шкідливий код або посилання на сайти, що крадуть особисті дані.

"Тому не жмунькайте на картинки від невідомих людей. А також вимкніть у налаштуваннях функцію автозавантаження повідомлень", — наголосили в проекті BRAMA.

Нагадаємо, в червні цього року стало відомо, що біженцям у Нідерландах шахраї відправляють фейкові повідомлення від міграційної служби про начебто додаткові виплати. У такий спосіб зловмисники намагаються зняти гроші з рахунків людей.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Технології і наука, 02.12.2024 13:38