Росія має відкрито визнати легітимність президента України, уряду та Конституції, а також суверенітет, щоб вести змістовні, сумлінні переговори про завершення війни.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Як зазначають аналітики, Путін та інші кремлівські чиновники неодноразово помилково стверджували, що Зеленський є нелегітимним лідером згідно з Конституцією України й що всі українські уряди з 2014 року також є нелегітимними.
"Конституція і законодавство України прямо заявляють, що Україна не може проводити вибори, поки діє воєнний стан, і що українська влада не може скасувати воєнний стан, поки зберігається "загроза нападу чи небезпека державної незалежності України та її територіальної цілісності", — пише ISW.
Аналітики наголосили, що Росія та Україна не можуть вести змістовні переговори, доки Москва відмовляється визнавати повноваження України на ведення переговорів. Російські чиновники передавали наратив про ймовірну нелегітимність українського уряду ще 17 травня, і ISW продовжує оцінювати, що ці російські зусилля спрямовані на створення умов для відмови Росії від будь-яких майбутніх українсько-російських угод на той час, який обере Росія.
"Будь-яка майбутня мирна угода між Росією та Україною має передбачати пряме визнання Росією легітимності президента, уряду та Конституції України", — резюмували в ISW.
Раніше Інститут вивчення війни повідомляв, що Росія має продемонструвати свою готовність піти на власні поступки у будь-яких майбутніх двосторонніх переговорах, особливо з урахуванням того, що Кремль, мабуть, висуває умови для розширення свого списку вимог під час мирних перемовин.
Нагадаємо, 19 травня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп провів телефонні перемовини із кремлівським диктатором Володимиром Путіним. Після завершення діалогу із Трампом російський диктатор повідомив журналістам, що перемовини були "відвертими та змістовними". Очільник Кремля також заявив, що РФ буцімто готова працювати з Києвом над меморандумом про майбутній мирний договір.