1 161 день війни
Особовий склад
950 860
Танки
10 728
Артилерія
27 080
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 146
Крилаті ракети
3 196
Гелікоптери
335
БпЛА
34 177
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Що робити, якщо заблокували рахунок: чому це може статися і куди звертатися
Колаж TrueUA

Що робити, якщо заблокували рахунок: чому це може статися і куди звертатися

В умовах повномасштабної війни доступ до власних коштів є критично важливим для людей. Проте іноді виникають ситуації, коли банківські рахунки можуть бути заблоковані, що є серйозним викликом у повсякденному житті.

Подібні ситуації можуть викликати паніку у людей, адже лишають громадянина без доступу до його грошей. У Міністерстві юстиції підготували роз’яснення, як діяти в разі арешту рахунків, які права має боржник, і за яких умов можна повернути доступ до коштів — особливо, якщо йдеться про зарплату, соціальні виплати чи інші надходження.

На які рахунки може бути накладено арешт?

У міністерстві зауважили, що арешт може бути накладено на всі кошти, які перебувають на рахунках фізичної особи, незалежно від їхнього призначення. 

"Це може статись на підставі рішення державного або приватного виконавця. Проте законодавство передбачає винятки та механізми, які дозволяють отримати доступ до частини коштів або зняти арешт із певних рахунків", — зазначили у Мін'юсті.

Як зняти арешт із поточного рахунку під час воєнного стану?

Згідно з чинним законодавством, боржник має право користуватися коштами з поточного рахунку в межах 16 000 гривень на місяць. Тобто — це дві мінімальні зарплати у 2025 році. 

У міністерстві наголосили, що для цього необхідно звернутися до виконавця із заявою про визначення поточного рахунку для видаткових операцій. У заяві потрібно зазначити номер рахунку та банк, у якому його відкрито. 

Термінал

"Виконавець впродовж двох робочих днів з моменту отримання заяви ухвалює відповідну постанову та невідкладно надсилає її банку", — додали у міністерстві.

Як зняти арешт із рахунків цільового призначення?

Окрему увагу варто приділити рахункам цільового призначення, зокрема тим, на які надходять соціальні виплати. Йдеться про пенсії, заробітну плату та стипендії. Відомо, що закон забороняє звернення стягнення на кошти, що надходять на такі рахунки. Втім, банки зазвичай відкривають для їх зарахування стандартний поточний рахунок, оскільки можуть не мати технічної можливості для створення окремого рахунку.

Стягнення не може бути звернено на такі виплати:

  • вихідну допомогу, яка виплачується в разі звільнення працівника;
  • компенсацію працівнику витрат у зв’язку з переведенням, направленням на роботу до іншої місцевості чи службовим відрядженням;
  • польове забезпечення, надбавки до заробітної плати, інші кошти, що виплачуються замість добових і квартирних;
  • матеріальну допомогу особам, які втратили право на допомогу по безробіттю;
  • допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • одноразову допомогу у зв’язку з народженням дитини;
  • допомогу при усиновленні дитини;
  • допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  • допомогу на дітей одиноким матерям;
  • допомогу людям, зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, по догляду за дитиною з інвалідністю, по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною, а також на іншу допомогу на дітей;
  • допомогу на лікування;
  • допомогу на поховання;
  • щомісячну грошову допомогу у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства громадян, які проживають на території, що зазнала радіоактивного забруднення;
  • дотації на обіди, придбання путівок до санаторіїв і будинків відпочинку за рахунок фонду споживання.

Що потрібно робити у разі арешту рахунку цільового призначення

У Мін'юсті зауважили, що у такому випадку потрібно подати виконавцю заяву про зняття арешту та додати документи, які підтверджують спеціальний статус рахунку

"Це може бути довідка з банку про реквізити рахунку, довідка від роботодавця, Пенсійного фонду або іншого органу, який здійснює виплати", — наголосили у міністерстві.
 

Банківська картка

Арешт з рахунку також може бути знято за таких обставин:

  • завершення виконавчого провадження;
  • повернення виконавчого документа до суду;
  • скасування заходів забезпечення позову;
  • сплата всієї суми заборгованості;
  • встановлення факту, що виконавчий документ не підлягає виконанню або покладені виконавчим документом на боржника зобов’язання підлягають припиненню.

"Навіть у складні часи держава гарантує захист ваших прав. Якщо ви опинилися у подібній ситуації — не варто панікувати. Важливо знати свої права та послідовно діяти відповідно до передбачених законом процедур", — зазначили у міністерстві.

Нагадаємо, раніше у Пенсійному фонді повідомляли, що у квітні автоматично перерахують виплати усіх працюючих пенсіонерів. Проте не усі українці отримають більші нарахування.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама