Фото: Telegram Дениса Шмигаля

Шмигаль повідомив про виконання Кабміном всіх рекомендацій Єврокомісії

Кабінет міністрів України завершив виконання всіх семи рекомендацій для початку переговорів щодо членства у Європейському Союзі.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 26 вересня.

За словами очільника уряду, сьогодні Кабмін ухвалив Державну цільову програму "Єдність у розмаїтті", яка була створена з метою реалізації прав та можливостей національних меншин та корінних народів.

"Після затвердження цієї програми можемо говорити, що на урядовому рівні ми повністю завершили виконання семи рекомендацій Єврокомісії" — наголосив Шмигаль.

Шмигаль додав, що уряд провів так званий селф-скринінг — проаналізували 28 тисяч актів права ЄС на предмет їх імплементації у правове поле України.

"Очікуємо, що в жовтні Україна отримає позитивну оцінку в межах Звіту щодо пакету розширення Євросоюзу. А потім буде голосування Європейської ради, яке відкриє дорогу до переговорів про вступ нашої країни до ЄС", — зазначив глава уряду.

Що має виконати Україна для вступу в ЄС

Єврокомісія раніше уже оголосила план дій, який Україні потрібно виконати для початку переговорів про вступ до ЄС. Основні вимоги: 

  1. Ухвалення законодавства про процедуру добору суддів Конституційного Суду, яке має містити процес попереднього відбору на основі оцінки доброчесності та професійних навичок.
  2. Завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради правосуддя та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
  3. Посилення боротьби з корупцією, зокрема серед топ-посадовців.
  4. Завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та прокурора САП.
  5. Забезпечення відповідності законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF).
  6. Ухвалення комплексного стратегічного плану реформування правоохоронного сектору.
  7.  Впровадження закону про олігархів.​
  8. Приведення законодавства про ЗМІ у відповідність з європейським аудіовізуальним законодавством.
  9. Завершення реформи законодавства для національних меншин. 

Що було однією з перешкод для початку офіційних переговорів між Києвом і Брюсселем

Раніше віце-прем'єр-міністр України Ольга Стефанішина пояснювала, що найбільшою потенційною перешкодою для початку офіційних переговорів про українське членство в ЄС був закон про права меншин. Відомо, що 21 вересня Верховна Рада ухвалила відповідний документ. У ньому зазначається, що права і свободи нацменшин можуть обмежувати в інтересах національної безпеки, для забезпечення територіальної цілісності та громадського порядку, запобігання заворушенням чи злочинам, охорони здоров’я населення, захисту прав і свобод інших осіб, якщо таке обмеження є необхідним у демократичному суспільстві. Водночас розроблятиметься методологія використання мов нацменшин у певних регіонах, а також дозволяється використання мов нацменшин у рекламі та під час різних заходів, а також під час надання допомоги.

За словами Стефанішиної, Україна та Європейська комісія офіційно не обговорювали, чи залежать терміни вступу нашої держави до Євросоюзу від завершення війни.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що Україна прагне почати переговори щодо вступу до Європейського Союзу до кінця 2023 року. Своєю чергою голова фракції "Слуга народу" в парламенті Давид Арахамія запевняв, що Верховна Рада прийняла майже всі законопроекти, які вимагав Європейський Союз для початку перемовин про вступ України. За даними Bloomberg, Європейська комісія готується рекомендувати розпочати переговори про членство України в Європейському Союзі. Ймовірно, це станеться у жовтні.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 26.09.2023 18:25