Національний банк України другий день поспіль різко знижує офіційний курс долара. Єдина європейська валюта також відновила тенденцію до падіння.
Про це свідчать оновлені дані на сайті регулятора.
Так, на середу, 1 жовтня, Нацбанк встановив офіційний курс на рівні 41,14 гривні за один долар. Офіційний курс у вівторок становив 41,31 гривні за один долар. На готівковому ринку долар впав на 15 копійок — 41,45 гривні.
У середу офіційний курс гривні до євро становитиме 48,30. У вівторок, 30 вересня, офіційний курс гривні до євро був 48,44.
В Україні розглядають можливість прив'язати гривню до євро замість долара. Проте зміни відбудуться, коли у цьому буде необхідність. Як повідомив перший заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна", зміна головної обмінної валюти можлива через посилення економічних і фінансових зв’язків з Європейським Союзом.
"Якщо говорити про курсоутворюючу валюту, то в нас нею залишається долар США. На сьогодні фокус на ньому все ще переважає, попри всі ці структурні зміни", — пояснив він.
Водночас Нацбанк вивчає це питання. Тому, на думку Ніколайчука, "певні зміни мають відбутися, коли буде необхідність".
Посадовець пояснив, що історично в Україні фокус на курсі "гривня — долар" завжди був набагато сильніший, ніж на євро. Проте від початку повномасштабної війни торгівельні, економічні, фінансові зв'язки з ЄС суттєво посилилися, адже більша частина імпорту йде з Європи, а також міжнародна допомога надходить насамперед в євро.
Ніколайчук додав, що протягом останніх років Нацбанк вже почав робити перші зміни — публікувати платіжний баланс та міжнародні резерви не тільки в доларах, але й у євро. Водночас він наголосив, що курсоутворююча валюта має бути одна. Поки — це долар.
Варто зауважити, що раніше економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ в інтерв'ю TrueUA пояснив, яку валюту зараз варто зберігати.
Нагадаємо, за даними НБУ, у 2025 році українці все частіше брали кредити. Очікується, що така тенденція збережеться і надалі.