У листопаді християни святкують Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Інша назва свята — Михайлів день. Раніше його відзначали 21 листопада, але цього року традиції змінилися, адже Православна церква України перейшла на новий календар. Тож тепер свято припадає на 8 листопада.
TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято.
За легендою, приблизно в IV столітті архангел Михаїл врятував християнський храм від руйнування. Архистратиг Михаїл вважається одним із найшанованіших святих в християнстві. У народі його завжди вважали захисником знедолених, нужденних, бідних та хворих. В церковній традиції він є грізним суддею, який провідує душі покійних, оцінюючи їхні вчинки на терезах.
Архангел Михаїл називається "князем", "вождем воїнства Господнього" і зображується, як головний борець проти диявола та всякого беззаконня поміж людей. Звідси його церковне найменування "Архістратиг", тобто старший воїн, вождь. Так, Архангел Михаїл з'явився Ісусу, як помічник при завоюванні ізраїльтянами Обітованої землі. Він з'явився пророку Даниїлу у дні падіння Вавилонського царства і початку творення Мессіанського царства. Данилові була передбачена допомога народу Божому з боку Архангела Михаїла в період майбутніх переслідувань при Антихристі.
Фото: vn.20minut.ua
Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.
Нагадаємо, з 1 вересня Українська греко-католицька церква та Православна церква України відзначають всі нерухомі свята за новим церковним стилем. Перехід для обох конфесій означає, що дати свят, які щороку відзначаються в одну і ту ж дату, зміщуються на 13 днів. Дати рухомих свят, тобто Великодня і залежних від нього, залишаються поки незмінними.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими