1 150 день війни
Особовий склад
938 970
Танки
10 662
Артилерія
26 530
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 136
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
33 065
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Солдат Насіров прокоментував скасування наказу про його мобілізацію
Роман Насіров. Джерело: Facebook

"Солдат" Насіров прокоментував скасування наказу про його мобілізацію

Колишній керівник Державної фіскальної служби (ДФС) Роман Насіров заявив, що дізнався про скасування наказу щодо його мобілізації зі соціальних мереж. При цьому він не розуміє причин такого рішення.

Про це Роман Насіров написав на своїй Facebook-сторінці.

"Я виявив бажання і готовність служити, раніше за певних обставин зробити це не міг. Війна, на жаль, продовжується, я готовий служити та бути корисним, хоч якось допомогти та підмінити хлопців, які служать вже три роки. Я пішов служити за власним рішенням і бажанням у звичайну військову частину, яка виконує завдання на фронті та в Києві — солдатом на посаду сапера", — зазначив він.

Насіров додав, що мав причини не вступати до Збройних сил України, бо має трьох неповнолітніх дітей і "жменю медичних проблем".

Щодо справ, порушених проти нього, то, за словами Насірова, вони "безпідставні та політично мотивовані".

"Я не скоював жодних злочинів. Я не осуджений. У справах навіть не можуть сформулювати, в чому саме я винен, нема жодних доказів, але їх розпочали в 15-17 роках, щоб усунути мене з посади та з 17 року я доводжу свою невинуватість", — акцентував він.

Як відомо, 9 квітня стало відомо, що Роман Насіров добровільно мобілізувався до ЗСУ. При цьому його звинувачують у ймовірному отриманні хабаря в розмірі 722 мільйони гривень за відшкодування ПДВ компаніям бізнесмена Олега Бахматюка й у справі з газовими схемами колишнього народного депутата Олександра Онищенка.

Що відомо про справу Насірова

"Плату за послуги", яка в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, тодішній голова ДФС одержував на рахунок:

  • підконтрольної йому іноземної компанії;
  • компаній, підконтрольних його близькій особі й раднику;
  • іноземних компаній-"прокладок", залучених радником екс-посадовця.

Відправниками коштів, як встановили НАБУ і САП, були дві компанії-нерезиденти, підконтрольні власнику агрохолдингу. При цьому частину хабарів сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту.

Колишньому чиновнику обрали запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави в розмірі 100 мільйонів гривень. Насіров вийшов із СІЗО під заставу через декілька днів.

У жовтні 2022 року Вищий антикорупційний суд повторно обрав запобіжний захід Насірову у вигляді арешту з можливістю внесення застави в розмірі 523,2 мільйона гривень. У травні минулого року Насіров знову вийшов із СІЗО під заставу.

Уже 9 квітня цього року з'явилася інформація, що Роман Насіров розпочав служити у ЗСУ — про це стало відомо на стадії судових дебатів. Саме це стало причиною, що він не з'явився на суд.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що ВАКС продовжив колишньому керівнику Державної фіскальної служби Роману Насірову запобіжний захід у вигляді зобов'язання до 10 червня.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама