1 078 день війни
Особовий склад
844 070
Танки
9 947
Артилерія
22 707
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 053
Крилаті ракети
3 054
Гелікоптери
331
БпЛА
24 102
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,82
41,6
43,51
43,4
Споживання кави може знизити ризик розвитку деменції, але є нюанс — вчені
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Споживання кави може знизити ризик розвитку деменції, але є нюанс — вчені

Науковці встановили, що для отримання позитивного ефекту від вживання кави потрібно пити цей напій без підсолоджувачів. Зокрема, літні люди, які регулярно вживають цей напій, мають нижчий ризик розвитку деменції.

Як повідомляє Science Alert, Зв'язок між кавою і ризиком розвитку деменції було виявлено під час вивчення медичних карт понад 200 тисяч осіб у Великій Британії у віці від 40 до 69 років на початок досліджень. 

Відповідні записи містили звички щодо споживання кави та діагностику випадків деменції в середньому за дев'ять років. Дослідження свідчать про те, що вище споживання кави з кофеїном, особливо несолодкої, пов'язане зі зниженням ризику хвороби Паркінсона та Альцгеймера, а також пов'язаної з ними деменції.

Варто додати, що цього зв'язку не було виявлено для підсолодженої кави, незалежно від того, був використаний цукор чи штучний підсолоджувач.

Автори дослідження розділили реципієнтів на кілька груп залежно від об'ємів споживання кави:

  • 0-1 чашка на день;
  • 1-2 чашки на день;
  • 2-3 чашки на день;
  • понад 3 чашки на день.

За словами дослідників, саме в останній групі було виявлено найбільшу статистичну різницю. Втім, загалом, на думку вчених, ті, хто вживав каву, порівняно з тими, хто не вживав її, демонстрували на 34% менший ризик розвитку хвороби Альцгеймера та пов'язаних із нею захворювань. 

Окрім цього, на 37% нижчий ризик хвороби Паркінсона, на 47% меншу схильність до смерті від нейродегенеративного захворювання. Дослідники вважають, що певні властивості кофеїну, ймовірно, можуть захистити людський мозок від деградації. Вони також припустили, що цукор і штучні підсолоджувачі, ймовірно, можуть нівелювати корисні властивості кофеїну, але для того, щоб це довести потрібні додаткові дослідження.

Видання зауважує, що автори аналізу не повністю впевнені у тому, що вживання кави може запобігти розвитку деменції. Також незрозуміло, чи змінюють ранні стадії деменції вживання кави людьми, чи є третій невідомий фактор, що впливає як на споживання кави, так і на ризик деменції.

Нагадаємо, науковці з'ясували, що, попри початковий заспокійливий ефект, спиртне може негативно впливати на якість сну. Седативна дія алкоголю сприяє швидшому засинанню, але це впливає на якість сну.

Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама