Назарію Гусакову, який перебуває закордоном, повідомили про підозру в заволодінні коштами шляхом шахрайства. Він займався цим під приводом збору допомоги на лікування.
Про це поінформував Офіс генерального прокурора України.
"Викрито схему заволодіння чужими коштам під виглядом збору на лікування від СМА. Львівʼянин ошукав доброчинців на 1,3 мільйона гривень", — ідеться в повідомленні.
Там додали, що його благодійна кампанія супроводжувалась активною інформаційною підтримкою через соціальні мережі, Telegram-канали, онлайн-платформи (PayPal, BuyMeACoffee тощо) та за участю публічних осіб та інфлюенсерів, які сприяли поширенню збору.
При цьому, за інформацією Львівської міської ради, зазначене лікування на момент збору він отримував безкоштовно.
"Під час розслідування кримінального провадження здобуто докази, заволодіння ним коштами громадян і юридичних осіб на суму понад 1,3 мільйона гривень", — зазначили прокурори.
Вони уточнили, що зібрані кошти не повністю використані за призначенням, а здебільшого спрямовувалися на особисті потреби, азартні ігри, інвестиції в криптовалюти.
Назарію Гусакову заочно повідомлено про підозру в заволодінні коштами шляхом шахрайства під приводом збору допомоги на лікування.
"У червні цього року чоловік виїхав за кордон. У ролі свідків і потерпілих допитано понад 400 осіб, встановлено тисячі транзакцій на понад 100 мільйонів гривень "благодійних" пожертв", — додали в Офісі генпрокурора.
Правоохоронці запевнили, що точна кількість осіб, які перерахували пожертви для підозрюваного, ще не встановлена. Триває аналіз, але це тисячі транзакцій. Встановлено, що лише тих, хто перерахував суми більш як 10 тисяч гривень, – понад 1 200 осіб.
Український громадський активіст Назарій Гусаков, відомий своєю боротьбою зі спінальною м’язовою атрофією та регулярними зборами коштів на лікування, опинився в епіцентрі гучного скандалу.
Волонтери та медійники запідозрили його у махінаціях після того, як він не зміг надати звіти про витрачені донати. Ситуація швидко загострилася, коли спливли докази його ставок у казино й обіг мільйонів доларів США на криптогаманці.
Рік тому Львівська міська рада виділила 3,5 мільйона гривень на 14 флаконів "Рисдипламу", ще 14 флаконів безплатно надала компанія "Рош Україна".
Цього мало вистачити на дев'ять місяців лікування (з червня 2024 року до березня 2025 року). Однак збір коштів на лікування, згідно з його Telegram-каналом, не припинявся.
Нагадаємо, що 27 червня під час слідчих дій у справі про можливе шахрайство хворого на спінальну м’язову атрофію Назарія Гусакова, правоохоронці затримали чоловіка, який, за даними слідства, був його довіреною особою. Картка цієї особи використовувалася для збору коштів.