1 051 день війни
Особовий склад
803 100
Танки
9 731
Артилерія
21 729
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 038
Крилаті ракети
3 014
Гелікоптери
331
БПЛА
21 813
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,22
42,15
43,43
43,6
США можуть заборонити дрони з Китаю та Росії: названо причину
Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

США можуть заборонити дрони з Китаю та Росії: названо причину

Міністерство торгівлі США 2 січня оголосило про свій намір вивчити можливість пропозиції правила, яке захистить технологію та ланцюжок постачання безпілотників від іноземних супротивників, включно з потенційною можливістю Китаю та Росії віддалено отримувати доступ до пристроїв та керувати ними.

Про це повідомляє ABC News

Бюро промисловості та безпеки (BIS) міністерства прагне впровадити правило, яке б пояснювало, як участь іноземного противника в "ланцюжках постачання, включно з гострими загрозами з боку Китаю та Росії, може надати противникам можливість віддаленого доступу та маніпулювання цими пристроями, розкриваючи конфіденційні дані США", йдеться у прес-релізі міністерства. 

У разі набуття чинності це правило обмежить або навіть заборонить безпілотники з Китаю — країни-виробника більшості комерційних безпілотників, що продаються у США. За даними міністерства торгівлі, BIS сподівається отримати зворотний зв'язок про те, як використовується інформація з безпілотників та яку загрозу національній безпеці вона може становити з боку супротивників. 

"Забезпечення безпеки ланцюжка постачання технологій безпілотних авіаційних систем має вирішальне значення для забезпечення нашої національної безпеки. Це [повідомлення про розробку правил] є важливим кроком у захисті Сполучених Штатів від уразливостей, створюваних іноземними суб'єктами", — заявила міністр торгівлі Джина Раймондо.

Крайній термін подання публічних коментарів за цим правилом — 4 березня 2025 року. Це останній крок у нормотворчій діяльності міністерства торгівлі. Минулого року BIS запропонувала правило, що забороняє ввезення китайського програмного забезпечення для автомобілів у США через загрозу національній безпеці.

Раніше повідомлялось, що з початку війни Росія використала проти України тисячі безпілотників Shahed, навіть побудувавши фабрику для їхнього масового виробництва. Але Кремль усе ще покладається на постачання таких країн, як Північна Корея та Іран, і на Китай — щодо важливих частин і компонентів.

Нагадаємо, що в березні американська розвідка заявила в щорічній оцінці загроз, що торгівля між Китаєм і Росією зростає від початку повномасштабної війни в Україні. Китайський експорт товарів із потенційним військовим призначенням збільшився більш ніж утричі з 2022 року.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама