США провели випробування міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III
Фото: Космічні сили США

США провели випробування міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III

У середу, 5 листопада, Сполучені Штати Америки провели випробування неозброєної міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III.

Про це повідомила космічна база Ванденберг, з якої був здійснений запуск.

"5 листопада 2025 року Командування глобальних ударів ВПС США провело випробувальний запуск неозброєної міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) Minuteman III з космічної бази Ванденберг, Каліфорнія. Це випробування, позначене як GT 254, оцінило поточну надійність, оперативну готовність та точність системи МБР, яка є наріжним каменем національної оборони Америки", — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ракета подолала приблизно 4200 миль до випробувального полігону протиракетної оборони імені Рональда Рейгана розташованого на Маршаллових Островах у Тихому океані.

"GT 254 — це не просто запуск, це комплексна оцінка для перевірки та підтвердження здатності системи МБР виконувати свою критично важливу місію. Дані, зібрані під час випробувань, є безцінними для забезпечення постійної надійності та точності системи озброєння МБР", — наголосив командир 576-ї ескадрильї льотних випробувань підполковник Каррі Рей. 

Нагадаємо, раніше Дональд Трамп повідомив, що доручив Міністерству оборони країни розпочати випробування ядерної зброї. За його словами, він ухвалив відповідне рішення з огляду на ядерні випробування іншими країнами.

Згодом у Кремлі відреагували погрозами на заяву американського президента Дональда Трампа, який анонсував відновлення його державою ядерних випробувань.

Варто зазначити, що російський диктатор Володимир Путін офіційно розірвав угоду зі Сполученими Штатами Америки щодо спільного знищення 34 тонн збройного плутонію. Такий крок очільника Кремля викликав занепокоєння щодо майбутнього ядерної безпеки у світі.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама