У четвер, 2 травня, представник Держдепартаменту США Пол Дін наполягав на тому, щоб Китай та Росія заявили, що тільки люди, а не штучний інтелект, ухвалюватимуть рішення про розгортання ядерної зброї.
Про це повідомляє Fox News.
Пол Дін, представник Бюро з контролю над озброєннями, стримування та стабільності Державного департаменту, заявив під час брифінгу для преси, що США вже взяли на себе "дуже чітке та тверде зобов'язання, що у разі застосування ядерної зброї таке рішення ухвалюватиме лише людина".
"Ми ніколи не відклали б рішення про використання ядерної енергії на розсуд штучного інтелекту. Ми твердо підтримуємо цю заяву і зробили її публічно з нашими колегами у Великій Британії та Франції. Ми б вітали аналогічну заяву з боку Китаю та Російської Федерації", — сказав Дін, зазначивши, що "ми вважаємо це надзвичайно важливою нормою відповідальної поведінки".
Держдепартамент повідомив, що держсекретар Блінкен і міністр закордонних справ Китаю Ван І говорили про "ризики та безпеку штучного інтелекту" під час зустрічі минулої п'ятниці в Пекіні.
"Я думаю, що зараз існує реальна можливість, оскільки країни все частіше звертаються до штучного інтелекту, щоб встановити, який вигляд матимуть правила відповідальної та стабілізаційної поведінки. І я думаю, що це — це розмова… я думаю, що всім основним збройним силам та великим економікам, таким як США та Китай, доводиться мати справу", — заявив Дін 2 травня.
Він згадав, що США та 54 партнери, окрім Китаю та Росії, схвалили політичну декларацію про відповідальне використання військового штучного інтелекту, яка "забезпечить відсутність прогалин у підзвітності при використанні штучного інтелекту в збройних силах і забезпечить, щоб додатки розроблялися та використовувалися відповідно до суворих технічних специфікацій, причому деякі конструкції вбудовані для забезпечення гарантій та можливості відповідального використання технології".
"Ця технологія справді зробить революцію у збройних силах у багатьох сферах застосування", — також сказав Дін.
Дін підкреслив, що проблема не обмежується використанням на полі бою, але ці технології будуть використовуватися військовими у всьому діапазоні їхніх операцій для підвищення ефективності, логістики та прийняття рішень.
"І я думаю, що це дає великі перспективи, і я думаю, що є значні. У цьому є свої плюси, але, звичайно, як і у випадку з усіма новими технологіями, існують ризики, якщо технологія не використовується відповідально", — додав представник Держдепартаменту США.
Нагадаємо, у Європейському Союзі 2 лютого досягли угоди щодо Акту про штучний інтелект. Він стане першим у світі механізмом обов’язкового регулювання цієї сфери.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими