1 141 день війни
Особовий склад
927 580
Танки
10 576
Артилерія
25 912
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 127
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 973
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Стамбульські домовленості можуть стати орієнтиром для угоди між Україною та Росією, — спецпредставник Трампа
Скриншот із відео

Стамбульські домовленості можуть стати орієнтиром для угоди між Україною та Росією, — спецпредставник Трампа

Спеціальний представник президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа з питань Близького Сходу та уповноважений на перемовинах з Росією у Саудівській Аравії Стів Віткофф заявив, що так звані стамбульські домовленості можуть стати орієнтиром для угоди між Україною та Росією.

Таку заяву американський посадовець зробив в інтервʼю виданню CNN. За його словами, США підійшли "дуже близько, щоб щось підписати", а стамбульські угоди можуть слугувати орієнтиром для майбутньої мирної угоди. Проте умов документа Віткофф не розкрив.

Натомість, за його словами, у будь-якій мирній угоді "кожна сторона збирається піти на поступки, чи то територіальні поступки, чи то економічні".

"Хай там як, росіяни дали зрозуміти, що відповідають за те, щоб це закінчити. Були дуже переконливі та змістовні перемовини, оформлені у дещо під назвою "Стамбульський протокольний договір". Ми підійшли дуже близько до того, щоб щось підписати. І я думаю, ми використовуватимемо цю структуру як путівник до мирної угоди між Україною та Росією", — зазначив спецпредставник Трампа.

Також Віткофф додав, що угоди є результативними тільки тоді, коли вони працюють для всіх сторін.

Стамбульські домовленості: що відомо

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році делегації із Києва та Москви зустрілись у Стамбулі. Під час переговорів кожна сторона наполягала на своєму і на поступки своїм опонентам не пішла. Зокрема, тоді країна-агресорка вимагала щоб:

  • Україна залишалася нейтральною країною та не вступати в НАТО;
  • українська армія мала б налічувати лише 50 тисяч осіб; 
  • Україна мала відмовитись від розробки чи розміщення на своїй території ракет з дальністю понад 250 кілометрів:
  • Україна мала б визнати так звані "ДНР" та "ЛНР" в адміністративних межах Донецької та Луганської областей та взяти на себе фінансування їхнього відновлення; 
  • російська мова отримала б статус державної.

Проте наша держава відмовилася підписувати такий документ. Переговорний процес завмер наприкінці квітня 2022 року.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Сполучені Штати Америки будуть робити все можливе для того, аби гаряча фаза війни в Україні завершилася вже цього року.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама