Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що припинення вогню в Україні можуть оголосити до літа. Однак у цьому процесі необхідними є гарантії від Сполучених Штатів Америки.
Про це Кір Стармер сказав в інтерв'ю виданню The Telegraph. Журналісти акцентували, що, крім власних сподівань, британський прем'єр-міністр повторив заклик до гарантій безпеки США для британських та інших західних сил, які планують розмістити в Україні для спостереження за миром.
Він також наголосив, що припинення вогню в Україні має бути довгостроковим і таким, щоби його могли прийняти всі сторони.
"Чого я не хочу бачити, то це тимчасового припинення вогню, тому що я переконаний, наскільки це можливо, що це просто залишить Росії можливість і засоби повернутися знову в майбутньому. Вони вже робили це раніше, і я не сумніваюся, що вони зроблять це знову", — сказав Стармер.
Він також наполягає на тому, що Україні необхідно надати можливість визначати умови будь-якої мирної угоди з Росією, та вимагає від Москви погодитися на "беззастережне припинення вогню".
"Ми перебуваємо на інтенсивній стадії переговорів. Зрештою, я завжди пам'ятаю про те, що саме Україна має розв'язувати ці питання — це не для інших людей вирішувати від імені України. Це має вирішувати Україна. І Росія повинна сісти за стіл переговорів для цього безумовного припинення вогню", — заявив прем'єр-міністр Великої Британії.
Кір Стармер відмовився підтримати плани США офіційно визнати Крим російським як нібито одну з умов мирної угоди.
"Це не мені вирішувати. Це частина обговорень", — сказав він.
Журналісти The Telegraph зауважили, що Кір Стармер продовжує наполягати на наданні гарантій безпеки США для "Коаліції охочих", у межах якої західні війська базуватимуться на території України.
Хоча вчора стало відомо, що Велика Британія пом'якшила свої плани — тепер має намір направити військових інструкторів замість багатотисячного бойового контингенту. При цьому, за інформацією The Times, йдеться в цілому про європейський контингент наземних військ.
Таким чином Захід змінює підхід до військової допомоги Україні та намагається привести до того, що Москва перемістить свої червоні лінії для досягнення мирної угоди. При цьому, увагу в зобов'язаннях щодо безпеки України зосередять на відновленні та переозброєнні ЗСУ, із захистом з повітря та моря.
Нагадаємо, що на початку квітня президент Франції Еммануель Макрон і премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер обговорили роботу "Коаліції рішучих" і побачили значний прогрес у ній.