Фото: ДБР.

Стеження за Bihus.Info: досудове розслідування доручили ДБР

Офіс генерального прокурора доручив Державному бюро розслідувань (ДБР) справу про стеження за журналістами Bihus.Info. 

Про це повідомила прес-служба відомства.

"Офіс генерального прокурора доручив слідчим Головного слідчого управління ДБР здійснювати досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за заявою представника журналістської редакції Bihus.Info щодо незаконного встановлення та використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації у приміщенні заміського комплексу на території Київської області", — йдеться у повідомленні.

В Офісі генпрокурора таке рішення пояснили, тим, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення, імовірно, причетні співробітники правоохоронного органу. У зв'язку з цим досудове розслідування підлягає виключній підслідності ДБР.

"Свобода слова є невід'ємною складовою демократичного суспільства і фундаментальним принципом правової держави. Порушення прав журналістів є неприпустимими та підлягають ретельному розгляду та належній реакції", — наголосив генеральний прокурор Андрій Костін.

За його словами, органи прокуратури мають зобов'язання гарантувати захист журналістів від будь-яких форм тиску та переслідувань, а журналісти повинні отримувати інформацію про виконану роботу. 

"Саме з цією метою в Офісі генерального прокурора діє "платформа захисту прав журналістів", — наголосив він.

Скандал навколо Bihus.Info: що відомо

16 січня в мережу злили відео, де працівники проекту розслідувань Bihus.Info, ймовірно, вживають наркотики. На ці кадри відреагував його керівник Денис Бігус. Він записав відеозвернення з поясненнями та заявив, що вимагатиме звільнення тих, хто засвітися на відео, та запевнив, що всі, хто співпрацює з Bihus.Info, складуть тести на вживання наркотиків.

На ситуацію під час вечірнього відеозвернення 17 січня відреагував президент України Володимир Зеленський. Гарант наголосив, що будь-який тиск на журналістів є неприпустимим.

"Окремо — щодо ситуації з нашими журналістами. Зокрема, фактом стеження за журналістами. Служба безпеки України розпочала розслідування та з’ясує всі обставини. Будь-який тиск на журналістів неприпустимий", — наголосив він.

Раніше Служба безпеки України розпочала розслідування обставини незаконного прослуховування та відеозйомки представників проекту Bihus.Info. За цим фактом відкрите кримінальне провадження за відповідною статтею Кримінального кодексу України.

5 лютого команда Bihus.Info оприлюднила розслідування та заявила, що за нею стежила служба Служби безпеки України. Камери спостереження встановили у всіх готельних номерах, де перебували журналісти 27 грудня 2023 року. За даними розслідування, у комплексі операція СБУ тривала шість діб.

Нагадаємо, 6 лютого народні депутати ухвалили рішення про виклик голови Служби безпеки Україну Василя Малюка у Верховну Раду для доповіді щодо прослуховування спецслужбою журналістів проекту Bihus.Info.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Події, 06.02.2024 16:19