Темпи російського наступу в Україні зросли за останні тижні, але залишаються повільними та відповідають позиційній війні, а не швидкому механізованому маневру, що підкреслює, наскільки загалом застійними були російські наступи після більш ніж двох з половиною років війни.
Такого висновку дійшли аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Недавні західні повідомлення, що пов'язують темпи російського наступу у вересні 2024 року з російськими наступами на початку війни, вводять в оману. ISW оцінює, що російські війська просувалися із середньою швидкістю 1265 квадратних кілометрів на день у березні 2022 року — приблизно в 90 разів більше, ніж приблизно 14 квадратних кілометрів, які, за підрахунками ISW, російські війська захоплювали на день у вересні 2024 року. Стрімкий російський наступ углиб української території, включно з тимчасовим захопленням великих частин Київської, Чернігівської, Сумської та Харківської областей, характеризував перший місяць повномасштабного російського вторгнення, тоді як пізніші російські наступи характеризувалися дрібномасштабними, локалізованими, тактичними наступами.
Російські війська останнім часом досягають успіхів на Сході України, але порівняння цих успіхів із початковим глибоким проникненням Росії в Україну на початку війни вводить в оману щодо цих останніх досягнень. Наприклад, російські війська захопили місто Вугледар станом на 1 жовтня 2024 року, продовжили просуватися на північ і північний захід від Вугледару і досягли значних тактичних успіхів у районі Селидово (південний схід від Покровська) протягом минулого тижня. Ці успіхи тактично значущі, але не відображають загального збільшення темпів російських наступів по всій лінії фронту, більшість яких залишається затяжними, і не перебувають у межах двох порядків від темпів російського наступу першому етапі війни.
Поточні темпи російських наступів скоріше відповідають нещодавній оцінці ISW про те, що командування РФ, ймовірно, наказало російським військам значно збільшити темп механізованих атак по всьому театру до настання грязьових умов восени.
Нагадаємо, аналітики американського Інституту вивчення війни заявили, що для того, щоби переконати росіян у здатності військ РФ придушити операцію Збройних сил України на Курщині, Кремль продовжує перебільшувати свої успіхи на цьому відтинку фронті. Зокрема, низку таких заяв зробив російський диктатор Володимир Путін.
До того ж, згідно з висновками ISW, Володимир Путін і надалі твердо дотримується своєї "теорії перемоги". В останніх заявах він дав зрозуміти, що західна "втома від України" заохочує Росію продовжувати війну.
Раніше повідомлялось, що війська країни-агресорки посилюють мобілізаційні заходи на тимчасово окупованих територіях. Ворог активно проводить рейди та фільтраційні заходи.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими