1 151 день війни
Особовий склад
940 150
Танки
10 676
Артилерія
26 600
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 176
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
The New York Times: У секретній частині Плану перемоги Зеленський просив ракети Tomahawk
Володимир Зеленський. Джерело: Офіс президента України

The New York Times: У секретній частині Плану перемоги Зеленський просив ракети Tomahawk

Американські чиновники приватно висловили певне роздратування Планом перемоги президента Володимира Зеленського, назвавши його нереалістичним і майже повністю залежним від західної допомоги. Як приклад у неопублікованій частині цього документа глава держави просив надати Україні крилаті ракети Tomahawk у рамках пакету неядерного стримування.

Про це повідомляє The New York Times.

Як зазначає видання, чиновники говорили на умовах анонімності, щоб обговорити конфіденційну військову інформацію. Показовий приклад: в одній частині, не оприлюдненій, Зеленський запропонував "пакет неядерного стримування", в якому Україна отримає ракети "Томагавк", абсолютно нездійсненне прохання, сказав високопосадовець. 

"Томагавк" має дальність 1500 миль, що в сім разів більше від дальності далекобійних ракетних систем ATACMS, які Україна отримала цього року. І Сполучені Штати відправили лише обмежену кількість таких систем, заявили високопосадовці.

Україна також не надала переконливих доказів Вашингтону щодо того, як вона використовуватиме далекобійну зброю, заявили американські чиновники. Список цілей усередині Росії набагато перевищує кількість ракет, які США чи будь-який інший союзник могли б поставити, не наражаючи на ризик ракети, призначені для потенційних проблем на Близькому Сході та в Азії, додали вони.

Чотири американські чиновники нещодавно повідомили The New York Times, що Зеленський був приголомшений тим, що президент Байден не дав йому дозволу використовувати американські ракети великої дальності для ударів углиб території Росії, коли вони зустрілися у Вашингтоні у вересні. У минулому Байден зазвичай поступався після початкової відмови від прохань України про постачання такої зброї, як танки Abrams, винищувачі F-16 та ATACMS.

Як відомо, 23 жовтня президент провів зустріч із представниками українського громадянського суспільства. З ними очільник держави обговорив, зокрема, План перемоги.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан переконаний, що План перемоги українського президента Володимира Зеленського нібито передбачає розширення війни. Водночас угорці повинні визначитися, чи хочуть воювати проти Російської Федерації.

Раніше Володимир Зеленський заявив, що представники Росії візьмуть участь у Саміті миру тоді, коли вдасться реалізувати План перемоги України. Тоді також можна буде стверджувати про успішне втілення "Формули миру".

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама