Фото: Офіс президента

Тимчасовим "зерновим коридором" успішно пройшли ще два судна, — Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що ще два судна успішно пройшли тимчасовим "зерновим коридором".

Про це гарант написав у Twitter.

"Ще два судна успішно пройшли нашим тимчасовим "зерновим коридором". Україна відновлює справжню свободу судноплавства в Чорному морі. Свобода вимагає рішучості", — наголосив гарант.

Також очільник держави подякував працівникам портів і всім, хто забезпечує безпечне функціонування коридору. Крім того, президент закликав союзників підтримати зусилля України та надати ще більше систем протиповітряної оборони.

"Разом ми здатні захистити свободу судноплавства в Чорному морі та поза його межами", — додав він.

Зрив "зернової угоди"

Ще 17 липня країна-агресорка Росія заявила, що "відкликає" всі гарантії безпеки судноплавства в Чорному морі. Крім того, РФ повідомила, що виходить зі Спільного координаційного центру в Стамбулі через припинення "зернової угоди". 16 липня з порту Одеси вийшло останнє судно в рамках Чорноморської зернової ініціативи. Напередодні президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган повідомив, що Путін погодився на продовження дії зернової ініціативи. Однак у Кремлі відхрестились від цієї заяви, зазначивши, що ні на що не погоджувалися.

Водночас 19 липня російський диктатор Володимир Путін заявив, що його держава повернеться до "зернової угоди" лише у разі повного виконання її умов. У британській розвідці заявили, що, на думку Кремля, "зернова угода" більше не відповідає російським інтересам, тому там вирішили зупинити ініціативу. Хоча справжню причину росіяни замаскували, наголошуючи, що суднам, які виходять з чорноморських портів, загрожують українські міни.

В Офісі президента заявили, що "зерновий коридор" може запрацювати й без участі Москви. Україна вже розпочала підготовку до процесу експорту зерна. В ОП наголосили, що в разі агресії з боку Росії щодо "зернового коридору" Чорноморський флот і певні компоненти інших флотів знищать.

Нагадаємо, що 18 серпня контейнеровоз Joseph Schulte, який скористався тимчасовим транспортним коридором, відкритим Україною після зриву Росією "зернової угоди", прибув до Стамбула.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 02.09.2023 23:28