Очікується, що новообраний президент США Дональд Трамп призначить сенатора Марка Рубіо на посаду свого державного секретаря. Він був одним із 15 сенаторів-республіканців, які проголосували проти пакету військової допомоги Україні в розмірі 95 мільярдів доларів.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела. У виданні зазначають, що це дозволить Рубіо, який народився у Флориді, стати першим латиноамериканцем на посаді головного дипломата Америки після вступу на посаду обраного президента-республіканця в січні.
Рубіо, мабуть, був найагресивнішим кандидатом у списку Трампа на посаду держсекретаря, і останніми роками він виступав за жорстку зовнішню політику щодо геополітичних ворогів Америки, включно з Китаєм, Іраном та Кубою.
За останні кілька років він пом'якшив деякі зі своїх позицій, щоб більше відповідати поглядам Трампа. Обраний президент звинувачує минулих президентів США в тому, що вони вели Америку до дорогих і марних війн, і наполягає на стриманішій зовнішній політиці. Хоча Трамп, відомий своєю мінливістю, завжди міг змінити своє рішення в останню хвилину, за словами джерел, які побажали залишитися неназваними для обговорення особистих розмов, він, мабуть, уже визначився зі своїм вибором 11 листопада.
Reuters зауважує, що нова адміністрація зіткнеться зі світом, який стане більш нестабільним і небезпечним, ніж він був, коли Трамп обійняв посаду у 2017 році: в Україні та на Близькому Сході вирують війни, а Китай дедалі тісніше зближується з ворогами США — Росією та Іраном.
Українська криза займатиме важливе місце на порядку денному Рубіо. 53-річний політик в недавніх інтерв'ю заявив, що Україні необхідно шукати мирне врегулювання з Росією, а не зосереджуватись на поверненні всіх територій, які Росія захопила за останнє десятиліття. Він також був одним із 15 сенаторів-республіканців, які проголосували проти пакету військової допомоги Україні в розмірі 95 мільярдів доларів, ухваленого у квітні.
Хоча Рубіо був далеко не надто ізоляційним варіантом, його ймовірний вибір, проте, підкреслює суттєве зрушення у поглядах республіканців на зовнішню політику при Трампі. Колись "партія яструбів", які виступали за військове втручання та жорстку зовнішню політику, тепер більшість союзників Трампа проповідують стриманість, особливо в Європі, де багато республіканців скаржаться, що союзники США не вносять справедливу частку в оборону.
"Я не на боці Росії, але, на жаль, реальність така, що війна в Україні закінчиться шляхом переговорів", — заявив Рубіо в інтерв'ю NBC у вересні.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що обраний президент США Дональд Трамп обрав республіканця Майка Волца на посаду свого радника з національної безпеки. Він відомий своїми неоднозначними висловлюваннями про війну в Україні.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими