В Україні перевіряють рішення медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Йдеться про встановлення "діагнозу" посадовцям державних органів. "Інвалідність" скасували 445 чиновникам.
Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України. Там зазначили, що перевірки проводяться на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2024 року "Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів".
"Для здійснення перевірок Міністерство охорони здоров’я створило спільну з правоохоронцями міжвідомчу робочу групу", — зазначили в прес-службі.
Наразі, відповідно до інформації, наданої СБУ, Державним бюро розслідувань та Офісом генерального прокурора, перевіряють 2630 справ посадових осіб з понад 70 державних органів, яким було встановлено інвалідність. Центром оцінювання функціонального стану особи вже розглянуто 1692 справи. Ще 423 осіб викликано на дообстеження для уточнення функціонального стану.
За результатами перевірки 445 рішення МСЕК щодо встановлення "інвалідності" посадовцям вже скасовано. У 286 випадках прийняті нові рішення:
Найбільша кількість посадових осіб, яким було встановлено фейкову "інвалідність" і щодо яких триває перевірка, припадає на:
З 1 січня 2025 року в Україні замість МСЕК запрацювала нова система оцінювання повсякденного функціонування людини — прозора модель, що фокусується на реальних потребах, а не лише на документах.
Нова система змінює підхід: замість бюрократії та суб’єктивних оцінок в її основі — реальний стан здоров’я людини та прозорість рішень.
Нагадаємо, у червні Верховна Рада України ухвалила закон щодо вдосконалення порядку ведення військового обліку. Відтепер дані про стан здоров’я для визначення придатності до військової служби надходитимуть із цивільних медзакладів.