Підписавши в четвер, 13 червня двосторонню угоду про гарантії безпеки зі США, Україна зобов'язалася провести низку інституційних реформ на шляху країни до членства в НАТО.
Про це повідомив Офіс президента України.
Документ передбачає, що сторони співпрацюватимуть для розвитку демократичних, економічних, оборонних і безпекових інституцій України з метою сприяння євроатлантичній інтеграції та модернізації України відповідно до демократичних принципів і стандартів Євросоюзу та НАТО, а також з метою надання пріоритету спільним цінностям НАТО й оперативній сумісності Сил безпеки та оборони України.
Також сторони зобов'язалися співпрацювати для сприяння здійсненню Україною реформ демократичних, економічних, оборонних і безпекових інституцій відповідно до її цілей щодо вступу до ЄС, адаптованих пріоритетів Річної національної програми НАТО, а також зобов'язань і домовленостей, передбачених угодами та домовленостями з Міжнародним валютним фондом.
Згідно з угодою, серед інших реформ, Україна повинна докласти зусиль, аби:
Крім того, сторони підтверджують свою підтримку права України на вибір власних механізмів безпеки.
"США підтверджують, що майбутнє України — в НАТО", — йдеться в угоді.
До того ж президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готується до підписання ще десяти угод про гарантії безпеки. Він зазначив, що на полях саміту G7 він провів зустрічі з низкою лідерів держав G7, зокрема, прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, прем'єром Великої Британії Ріші Сунаком, прем'єром Японії Фуміо Кісідою, а також очільницею Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні.
"Зараз є вже сім безпекових угод — з усіма країнами G7. І загалом уже 17 угод підписані, ще 10 ми готуємо до підписання", — сказав Зеленський.
Нагадаємо, що лідер Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін пообіцяв президенту Володимиру Зеленському, що його держава не постачатиме Росії зброю для ведення війни проти України.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими