Україна взяла на себе певні зобов'язання щодо використання касетних боєприпасів, які Вашингтон передає Києву.
Про це повідомив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван, передає "Європейська правда".
За його словами, міністр оборони України Олексій Резніков вже розповідав про принципи, яких дотримуватиметься Київ при застосуванні касетних боєприпасів.
"Перший — вони не будуть використовувати їх на російській території, а лише на власній території, де мають найбільший стимул до обмеження – обмеження впливу на цивільне населення, тому що саме українські громадяни будуть піддаватися ризику", — зазначив радник президента США з національної безпеки.
До того ж, за словами Саллівана, українці "не будуть використовувати їх у населених пунктах".
За інформацією The Washington Post, йдеться насамперед про передачу артилерійських снарядів М864 для 155-мм гаубиць. Артилерію цього стандартного для країн НАТО калібру Україні надавали як США, так і інші західні країни.
Український портал Defence Express ще раніше пояснював, що американські 155-мм артснаряди DPICM з касетною бойовою частиною — "це 88 окремих субелементів, які гарантовано накривають зону діаметром 300 метрів". Завдяки цьому один такий снаряд виконує роботу десятків звичайних осколково-фугасних.
"Тобто їх використання дозволить зменшити потребу у боєприпасах взагалі, зменшити кількість необхідних пострілів для виконання вогневого завдання, що зберігає не тільки ресурс артилерійських систем, але й життя українських артилеристів", — наголошували аналітики Defence Express.
Основні характеристики кластерних артилерійських снарядів М864:
Нагадаємо, у п'ятницю, 7 липня, Сполучені Штати Америки оголосили про передачу Україні нового пакета військової допомоги. До нього увійшли БМП Bradley, додаткові боєприпаси для Patriot та HIMARS, артилерійські та касетні снаряди.
Очільник Білого дому Джо Байден вважає рішення надати українцям касетні боєприпаси непростим, адже дискусії з приводу того, чи буде це безпечно для цивільного населення, ведуться не перший місяць. Україна давно зверталася до США з проханням надати такі снаряди, однак досі Білий дім вагався — зокрема і через те, що чимало союзників Вашингтона в НАТО відмовилися від цих боєприпасів.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими