Фото: росЗМІ

Не три хвилини до Києва: у Defense Express пояснили, чому швидкість руху ракети "Циркон" неможливо підрахувати

Інформація про те, що російська ракета "Циркон" може долетіти до столиці України за три хвилини, не відповідає дійсності. Наразі точну швидкість руху ракети визначити не можливо.

Про це повідомляє Defense Express.

Зауважимо, 26 березня Сили оборони Півдня заявили, що російська ракета "Циркон" долітає:

  • Одеса, Херсон, Миколаїв — до 1 хвилини;
  • Запоріжжя, Дніпро — до 2,5 хвилин;
  • Кропивницький — до 3 хвилин.

За даними фахівців, у мережі поширилася неправдива інформація щодо швидкості ракети, адже на сьогодні можна вирахувати лише її приблизну швидкість та час підльоту. Експерти наголосили, що наразі швидкістю російської ракети вказують 9000 км/год, однак це результат переведення швидкості в 7,5 Махів (швидкість звуку), коли ракета починає пікірування до цілі, а оціночна швидкість на основній ділянці маршруту ракети — 5,5 Маха.

Що означає Мах ракети

У Defense Express пояснили, що число Маха, як і швидкість звуку, залежить від середовища, а також від висоти. Біля землі 1 Мах = 1225 км/год, а ось на висоті в 10 кілометрів = 1078 км/год. Однак це не лінійна залежність "чим вище — тим менше", адже на висоті у 30 кілометрів вона складає 1086 км/год, а на 40 км — 1142 км/год. Варто зауважити, що це умовні "табличні" цифри й вони також залежать від багатьох факторів.

"А якраз якщо не сильно вдаватися у суть, то нібито 7,5 Маха якраз і дорівнюють десь близько 9000 км/год, які й розповсюдились по багатьох публікаціях. Водночас, знову, 7,5 Маха — це короткочасна максимальна швидкість, а основу ділянку маршруту "Циркон" долає на 5,5 Махів. А це вже на умовній висоті 30 кілометрів — 5973 км/год", — зазначили фахівці.

Відтак, за приблизними підрахунками, якщо росіяни для пуску використовують береговий ракетний комплекс "Об'єкт-100" під окупованим Севастополем, до Києва ракета приблизно може долетіти за сім хвилин. За шість хвилин — у випадку пуску з мису Тарханкут, якщо ракету запускають з модернізованого "Бастіону". 

"Будь-яка ракета летить за певною траєкторією, спочатку вона підіймається на значну висоту, потім розганяється, потім починає знижуватись і у піке мчиться до землі…А для обрахування точного підльотного часу необхідно мати точні параметри ракети, її швидкості, висоти польоту, точної траєкторії загалом з урахуванням маневрів", — зазначили у Defense Express.

До того ж експерти зауважили, що наразі навряд хтось взагалі точно може сказати, який з точністю до секунди підльотний час "Циркона" до будь-якого міста України.

Що відомо про ракету "Циркон"

Ракета 3М22 "Циркон" — російська гіперзвукова протикорабельна ракета, яку створено для заміни важкої протикорабельної ракети П-700, розробленої у 70-80 роках минулого століття.

Про технічні характеристики "Циркону" мало інформації, але з того, що заявляли самі росіяни, відомо таке:

  • дальність удару — 600-1000 кілометрів;
  • швидкість польоту — до дев'яти махів;
  • маса бойової частини — 300-400 кілограмів;
  • довжина — 8-10 метрів;
  • рушій — двоступеневий (перший ступінь твердопаливний, другий — повітряно-реактивний).

Ракета може запускатися як з кораблів, так і з наземного комплексу "Бастіон". Також є можливість запуску "Циркону" з підземного ракетного комплексу берегового базування "Об'єкт-100" в Криму.

Офіційно її ще жодного разу не застосовували в бойових умовах. Російський диктатор Володимир Путін особисто вихвалявся цією "суперзброєю", коли її вперше презентували 2019 року.

Нагадаємо, раніше британська розвідка проаналізувала наявну інформацію про застосування Росією проти України гіперзвукової ракети "Циркон". Припускається, що для її запуску російські військові використали систему берегової оборони К-300 наземного базування.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 26.03.2024 19:16