Підтримати проект
У Китаї почалися випробування бойового корабельного лазера
Технології, 13.04.2019 19:24

Китайські військові приступили до випробувань корабельної лазерної бойової установки.

Як пише Jane's, нова установка також може бути використана в складі берегової мобільної системи протиповітряної оборони ближнього радіусу дії. Короткий репортаж про бойовий лазер був показаний китайським телеканалом CCTV.

Розробкою лазерної зброї сьогодні займаються кілька країн світу. Основною перевагою лазерної зброї військові вважають його «необмежений» боєзапас - випромінююча установка може стріляти до тих пір, поки не перестане отримувати енергію від джерела живлення. Крім того, вважається, що вартість одного пострілу лазером буде в кілька разів нижче вартості пострілу з артилерійської гармати.

Імовірно, бойова лазерна установка здатна вражати повітряні цілі на дальності до 5 кілометрів. Як зазначає The Maritime Executive, зовні китайська лазерна установка нагадує американську LaWS, змонтовану на десантному кораблі-доці «Понсе» типу «Остін».

LaWS відповідає за поразку безпілотних літальних апаратів, а також осліплення електронно-оптичних і інфрачервоних систем спостереження і наведення. Основу установки потужністю 33 кіловата становить твердотільний лазер.

Технології, 13.04.2019 19:24