Фото: КМДА

У Києві провели інспекцію укриттів: скільки виявили порушень

У Київській міській держадміністрації запевнили, що закритих укриттів для киян та гостей міста під час повітряної тривоги не буде. Усі проблемні об’єкти будуть своєчасно виявлятися і до таких споруд цивільного захисту забезпечуватиметься безперешкодний доступ.

Про це повідомили в прес-службі КМДА.

Як відомо, Київ регулярно зазнає повітряних атак від Російської Федерації. Під час останніх повітряних тривог виявили, що не всі укриття відкритті для киян.

"Це не системна проблема Києва, а точкові питання, на які ми реагуємо і вирішуємо проблему на місцях. Зараз відбувається перевірка споруд цивільного захисту в межах військових навчань за участі підрозділів угруповання сил та засобів оборони Києва", — сказав заступник начальника КМВА Володимир Кидонь.

Національна поліція вже здійснила перевірку 34 проблемних укриттів і виявила:

  • чотири нефункціонуючих;
  • п'ять об’єктів, що не обліковуються як укриття;
  • два таких, що по факту відсутні;
  • решта — функціонують в штатному режимі.

У тому випадку, якщо під час тривоги укриття закрите, потрібно зателефонувати до 101 або ж 1551, тоді рятувальники приїжджатимуть та відкриватимуть укриття власноруч.

Відзначимо, станом на 24 травня у Києві доступні для використання під час повітряної тривоги 4 014 споруд цивільного захисту, серед них: 3393 — цокольні та підвальні приміщення; 364 — підземні автопаркінги; 211 — підземні переходи; 46 — підземні приміщення метрополітену.

Нагадаємо, від понеділка, 22 травня, наземний громадський транспорт Києва в разі оголошення повітряної тривоги довозитиме пасажирів до найближчого укриття. Також заїзд великогабаритного транспорту до Києва під час тривоги буде заборонено. Йдеться про вантажний транспорт загальною масою понад 4,5 тонни.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 24.05.2023 13:42