У вівторок, 27 серпня, у Львові відкрили меморіальну таблицю, присвячену мовознавиці Ірині Фаріон. Її встановили на фасаді будинку, де вона проживала.
Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради. Також там опублікували перші фото з урочистого відкриття.
"Сьогодні минає рівно 40 днів з дня вбивства політичної та громадської діячки Ірини Фаріон. Відтак символічно, що саме в цей день на фасаді будинку, де проживала пані Ірина, відкрили меморіальну таблицю мовознавиці", — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що відкрили таблицю на вулиці Масарика, 3. Тут проживала Ірина Фаріон. Саме поруч з цим будинком її було вбито.
На дошці зображено її портрет, дати народження та смерті, а також причину смерті — постріл у голову посеред білого дня.
19 липня невідомий вистрілив у Ірину Фаріон неподалік її дому, після чого втік. Фаріон госпіталізували з вогнепальним пораненням голови. Пізніше стало відомо, що вона померла у лікарні від отриманих травм.
Після цього справу перекваліфікували на умисне вбивство (ч.1 ст.115 ККУ). Відповідна санкція передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.
25 липня президент Володимир Зеленський повідомив про затримання у Дніпрі ймовірного вбивці мовознавиці Ірини Фаріон. Згодом міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко розповів, що 18-річний житель Дніпра під час підготовки до скоєння злочину орендував щонайменше три квартири у Львові. Підготовка до злочину тривала декілька місяців.
За інформацією "Схем", підозрюваний у вбивстві мовознавиці та громадської діячки Ірини Фаріон стежив за сторінкою блогера, який критикував жінку. Це могло спонукати 18-річного юнака до злочину.
Нагадаємо, що на початку серпня неподалік Львова в лісі знайшли будинок, яким міг користуватися підозрюваний у вбивстві Ірини Фаріон Вʼячеслав Зінченко. Слідчий суддя Галицького районного суду Львова заарештував речі, вилучені поліцією з нього.
Повідомлялось, що на майно, яке вилучено 14 серпня під час обшуків у справі про вбивство Ірини Фаріон, Галицький районний суд Львова наклав арешт. Серед речей — пістолет ФОРТ 12-Р і набої. Поки що невідомо, чия це зброя та чи ставала вона знаряддям злочину.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими