1 227 день війни
Особовий склад
1 024 210
Танки
10 988
Артилерія
29 865
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 191
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
43 303
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
У Міненерго заявили про суттєве збільшення експорту електроенергії: деталі
Фото ілюстративне. Джерело: Міненерго

У Міненерго заявили про суттєве збільшення експорту електроенергії: деталі

Максимальну потужність експорту електроенергії з України та Молдови до країн Європейського Союзу збільшено з 650 до 900 МВт. Такий ліміт діятиме до 1 серпня.

Про це повідомила прес-служба Міненерго. Та зазначили, що це результат співпраці між операторами системи передачі, що входять до Регіону розрахунку пропускної спроможності Східної Європи (EE CCR) та Регіональним координаційним центром TSCnet.

"Збільшення максимальної потужності експорту — важливий крок, який полегшить балансування української енергосистеми. А також дасть змогу українським електростанціям отримати додатковий прибуток", — пояснив міністр енергетики України Герман Галущенко.

За його словами, це дозволить спрямувати додаткові ресурси на ліквідацію наслідків російських обстрілів та підготовку до зими.

Також він наголосив, що експорт електроенергії з України здійснюється винятково за умов профіциту потужності в енергосистемі.

"Термін чинності нового ліміту — до 1 серпня, оскільки надалі максимальна експортна потужність буде переглядатися щомісячно. У процесі щотижневої оцінки стану мережі — величину експорту може бути скориговано, відповідно до вимог операційної безпеки", — зазначив голова правління НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко.

Як відомо, з 1 травня максимальна потужність експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС складала 650 МВт. Таким було рішення Експертної групи ENTSO-E з розрахунків комерційних обмінів електроенергією.

Тепер рішення щодо дозволеної потужності експорту до Євросоюзу із зони Україна — Молдова буде розраховуватись операторами системи передачі, що входять до Регіону розрахунку пропускної спроможності Східної Європи. А саме — ОСП Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії, України та Молдови.

Нагадаємо, минулого тижня перший заступник міністра енергетики України Юрій Шейко заявляв, що через російські атаки на енергетичний сектор України ситуація із запасами газу залишається складною. Однак обсяги закачування газу зростають.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама