Фото: armenpress.am

У МЗС відреагували на скандальну заяву Кобахідзе щодо "українізації" Грузії

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що законопроект про "іноагентів", спрямований на захист країни від "українізації".

За даними телеканалу 1TV, грузинський прем'єр на брифінгу в урядовій адміністрації заявив, що законопроект про "іноагентів" спрямований нібито на "захист Грузії від українізації — зміцнення суверенітету Грузії та забезпечення стабільного розвитку країни, що є необхідною умовою для інтеграції Грузії в Європейський Союз".

"Якби НДО досягли того, чого вони активно намагалися зробити у 2020–2022 роках, а саме зміни влади шляхом революції, то сьогодні Грузія була б у гіршій ситуації, ніж Україна, а це означає, що позаду залишився б і мир, і євроінтеграція", — вважає Кобахідзе.

Крім того, посадовець зауважив, що "уникнення українізації" є необхідною умовою для інтеграції Грузії в Європейський Союз, і "це головна мета цього законопроекту".

Реакція МЗС України

Міністерство закордонних справ України заявило, що стурбоване загостренням внутрішньополітичної ситуації в Грузії у зв’язку із розглядом у Парламенті Грузії законопроекту "Про прозорість іноземного впливу".

"Ми закликаємо всі зацікавлені сторони поважати право громадян Грузії на мирний протест і шукати вирішення ситуації шляхом конструктивного діалогу. Викликають обурення коментарі Премʼєр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе щодо загрози "українізації", проти якої нібито спрямований зазначений законопроект. Русифікація, а не міфічна "українізація", є реальною загрозою для Грузії. Україна зацікавлена у мирній та дружній атмосфері у Грузії, завжди рішуче підтримувала і продовжує підтримувати її суверенітет та територіальну цілісність", — зазначили у МЗС.

Законопроект "Про прозорість іноземного впливу": що відомо

У березні 2023 року засідання комітету парламенту Грузії з юридичних питань, де заявлено обговорення проєктів закону про "іноагентів", розпочалося із сутичок між депутатами.

Як зазначалося, на початку квітня виконавчий секретар керівної партії "Грузинська мрія" Мамука Мдінарадзе заявив про повернення уряду до розгляду законопроекту про "іноагентів". Через повторне ініціювання законопроекту в Тбілісі відбулися акції протестів. Критики вважають його аналогом ухваленого у 2012 році в Росії законодавства про "іноземних агентів".

Грузинська влада каже, що нічого спільного з російським законом у представленому законопроекті немає. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наголосила, що накладе вето на закон про іноземних агентів у разі його ухвалення.

Своєю чергою ООН, Європа та США закликали уряд Грузії відкликати повторно ініційований законопроект про "іноземних агентів".

Нагадаємо, у парламенті Грузії 15 квітня під час обговорення законопроекту "Про прозорість іноземного впливу" сталася бійка між депутатами. Законодавці мають різне бачення щодо так званого закону про іноагентів.

17 квітня парламент Грузії у першому читанні ухвалив скандальний закон про "іноагентів". Президентка Саломе Зурабішвілі заявила, що накладе вето.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 18.04.2024 19:43