Скріншот з відео

Вдарив з розбігу в голову: у парламенті Грузії спалахнула бійка через закон про "іноагентів" (відео)

У парламенті Грузії 15 квітня під час обговорення законопроекту "Про прозорість іноземного впливу" сталася бійка між депутатами. Законодавці мають різне бачення щодо так званого закону про іноагентів.

Про це повідомляє 1TV.GE.

На оприлюднених кадрах видно, як у той час, коли Мамука Мдінарадзе, який виступав з цього питання, стояв на трибуні, до нього підбіг нардеп Алеко Елісашвілі та вдарив опонента в голову. Наразі відомо, що співробітники Служби приставів намагаються розрядити ситуацію.

Законопроект "Про прозорість іноземного впливу": що відомо

У березні 2023 року засідання комітету парламенту Грузії з юридичних питань, де заявлено обговорення проєктів закону про "іноагентів", розпочалося із сутичок між депутатами.

Як зазначалося, на початку квітня виконавчий секретар керівної партії "Грузинська мрія" Мамука Мдінарадзе заявив про повернення уряду до розгляду законопроекту про "іноагентів". Через повторне ініціювання законопроекту в Тбілісі відбулися акції протестів. Критики вважають його аналогом ухваленого у 2012 році в Росії законодавства про "іноземних агентів".

Грузинська влада каже, що нічого спільного з російським законом у представленому законопроекті немає. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наголосила, що накладе вето на закон про іноземних агентів у разі його ухвалення.

Своєю чергою ООН, Європа та США закликали  уряд Грузії відкликати повторно ініційований законопроект про "іноземних агентів".

Нагадаємо, що 11 березня уряд Грузії виступив із заявою та вимогою, щоб Україна передала Тбілісі Зураба Адеїшвілі та Георгія Лорткіпанідзе. Грузинській владі не подобаються рішення офіційного Києва.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 15.04.2024 15:50