У Німеччині завершився експеримент щодо переходу на чотириденний робочий тиждень. Перші підсумки шестимісячного дослідження вказують на безліч плюсів. Зокрема, у працівників покращилося фізичне здоров'я та психічний добробут.
Що показали результати експерименту та які висновки зробили роботодавці, пише видання DW.
Близько 50 німецьких компаній протягом шести місяців виходили на роботу лише чотири дні на тиждень. Після закінчення експерименту більшість працівників не хочуть працювати у п'ятницю, адже у них значно покращилося самопочуття.
"Працівники повідомили про істотне поліпшення свого морального і фізичного здоров'я", — заявила берлінська консалтингова компанія Intraprenör, яка ініціювала пілотний проект на початку 2024 року.
Зазначаться, що в умовах скорочення робочого часу зниження ефективності або продуктивності фірм не фіксувалося. Завдяки чотириденці учасники експерименту стали отримувати набагато більше задоволення від життя, причому це пов'язано в основному з додатковим дозвіллям.
Скорочення часу, проведеного на роботі, дало змогу працівникам більше рухатися та відпочивати. Учасники експерименту спали в середньому на 38 хвилин на тиждень більше, ніж представники контрольної групи. Крім того, вони стали набагато рідше скаржитися на вигорання і стрес.
До того ж, як свідчить експеримент, обсяги прибутку та обороту компаній зростали, але порівняно з попереднім роком вони є незначним.
"Однак той факт, що ці показники залишилися стабільними в умовах значного скорочення робочого часу, дає змогу припустити, що принаймні було досягнуто певного зростання продуктивності", — наголосили в берлінській фірмі.
Також компанії повідомляють про позитивні зміни в процедурі набору персоналу.
Пілотний проект було запущено в Німеччині 1 лютого 2024 року. До нього долучилися 45 компаній та організацій зі сфер послуг, виробництва, догляду за хворими та людьми похилого віку, IT та ЗМІ. Причому 41 з них уже завершили або ось-ось завершать тестову фазу тривалістю півроку. Проте дві фірми були змушені перервати експеримент, пояснивши це "економічними викликами або відсутністю внутрішньої підтримки чотириденного тижня".
Нагадаємо, раніше заступниця міністра економіки Тетяна Бережна заявила, що для стабільного відновлення та зростання економіки щорічно на 7% до 2030 року Україні бракує додаткових кадрів, адже через війну їх кількість стрімко знижується. За її словами, йдеться про 4,5 мільйона працівників.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими