Виплату пенсій українцям можуть припинити територіальні органи Пенсійного фонду або за рішенням суду. Це регулює закон України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".
Про це повідомила прес-служба Пенсійного фонду України. Там зазначили, що припинити виплату пенсій можуть за таких причин:
- якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять неправдиві відомості;
- у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон, якщо інше не передбачено міжнародним договором України;
- за заявою пенсіонера про припинення виплати пенсії у зв’язку з тимчасовим проживанням за кордоном;
- у разі смерті пенсіонера, визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим у встановленому законом порядку;
- у разі надання пенсіонеру статусу особи, зниклої безвісти за особливих обставин, відповідно до закону України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин";
- у разі неотримання призначеної пенсії протягом шести місяців поспіль;
- у разі непроходження фізичної ідентифікації у випадках, передбачених законодавством;
- в інших випадках, передбачених законом (невизнання пенсіонера особою з інвалідністю, працевлаштування особи, яка одержує пенсію за вислугу років, на роботу за посадою, яка дає право на таку пенсію, закінчення терміну навчання дітей, які отримують пенсію у разі втрати годувальника).
Як відновити виплату пенсії
Відновлення пенсійної виплати в Україні здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після:
- з’ясування обставин;
- наявності умов для відновлення її виплати.
Виплата пенсії відновлюється за особистого звернення до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України на території нашої країни з наданням документів, що посвідчують особу, та поданням відповідної заяви.
У разі виявлення неправдивих даних у документах і відомостях, на підставі яких встановлено або здійснюється виплата пенсії, розмір і підстави для виплати пенсії переглядаються без урахування таких даних.
Нагадаємо, що деякі українці 2025 року можуть оформити пільгову пенсію. Йдеться про громадян, які працювали на роботах з особливо шкідливими та важкими умовами.