1 033 день війни
Особовий склад
776 090
Танки
9 615
Артилерія
21 313
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 030
Крилаті ракети
2 948
Гелікоптери
329
БПЛА
20 790
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,8
41,7
43,5
43,4
У планах — "заморожування" України: в ISW назвали головну мету російських атак на енергетику
Фото ілюстративне. Джерело: Depositphotos

У планах — "заморожування" України: в ISW назвали головну мету російських атак на енергетику

Серія російських ударів по українських енергетичних інфраструктурних об'єктах є частиною ширшої кампанії. Вона спрямована на "заморожування" України взимку й ухвалення політичних рішень, які вигідні Кремлю.

Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Вони нагадали, що впродовж доби 12-13 грудня росіяни здійснили найбільшу з початку війни серію ракетних і безпілотних ударів по Україні, спрямованих переважно на українську енергетичну інфраструктуру.

"Серія російських ударів є частиною ширшої кампанії, спрямованої на те, щоби заморозити Україну взимку 2024-2025 років і змусити Україну та Захід до ухвалення політичних рішень, вигідних Росії", — зазначили в ISW.

Як відомо, Росія неодноразово атакувала українську інфраструктуру протягом осені та зими з моменту початку повномасштабного вторгнення 2022 року та провела масштабні удари по українській інфраструктурі, зокрема, 16-17 та 25-26 листопада цього року.

"Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська провели удар 12-13 грудня у відповідь на обстріл України аеродрому в Таганрозі Ростовської області 11 грудня з використанням наданих Заходом ATACMS, хоча російські війська, ймовірно, планували провести такий удар незалежно від цього, і їм зручно використовувати удар 11 грудня для виправдання поточних російських ударів по об'єктах критичної інфраструктури в Україні", — зробили висновок аналітики.

Вони уточнили, що цей російський меседж, ймовірно, спрямований на те, щоби заспокоїти заклики російської ультранаціоналістичної спільноти до відплати за українські удари по Росії. Він має на меті підтримати кампанію рефлексивного контролю Кремля, спрямовану на те, щоби змусити західні країни ухвалювати рішення щодо використання Україною зброї, наданої Заходом, і майбутніх мирних переговорів на вигідних для Росії умовах.

Експерти додали, що українські удари по військових аеродромах в Росії та російських системах ППО в ближніх тилових районах можуть призвести до зменшення кількості російських повітряних операцій і ударів авіабомбами по Україні. Адже, на їхню думку, загроза українських ударів по російських аеродромах у зоні дії систем ATACMS і Storm Shadow може змусити російських військових базувати літаки на аеродромах, розташованих далі углиб Росії, й ускладнити здатність Росії завдавати ударів по Україні з використанням авіабомб.

Разом з тим цілеспрямована кампанія ударів по російській ППО покликана погіршити її, особливо над окупованою частиною України, аби зменшити російські бомбардування прифронтових районів і тилових українських міст.

Інші ключові висновки Інституту вивчення війни

  • Росія евакуює елементи свого угруповання сил у Сирії, одночасно продовжуючи переговори з окремими сирійськими групами щодо довгострокової військової присутності Росії в країні. Проте статус російської вертолітної бази в Камішли на північному сході Сирії залишається незрозумілим.
  • Міністерство оборони США 12 грудня оголосило про новий пакет військової допомоги Україні вартістю 500 мільйонів доларів.
  • Російське інсайдерське джерело, яке раніше правильно спрогнозувало зміни командування в російській армії, відповіло на нещодавні заяви про те, що російське військове командування звільнило командувача Третьої загальновійськової армії (раніше Другий армійський корпус «ЛНР») генерал-майора Дмитра Овчарова.
  • Російські війська нещодавно просунулися поблизу Покровська та Вугледара.

Нагадаємо, що в ніч на п'ятницю російські окупанти атакували Україну 94 ракетами, запустили 193 безпілотники типу "Шахед" та дрони невстановленого типу. Сили протиповітряної оборони знищили 81 ракету та 80 безпілотників.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама