Фото: Pixabay

Блокада кордону: у Польщі заявили, що припинили переговори з Україною через звинувачення у корупції

Польща призупинила переговори з Україною щодо протестів фермерів на кордоні. Головна причина у тому, що "деякі представники" з боку Києва були звинувачені в корупції.

Відповідну заяву зробив заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак в інтерв'ю Dziennik Gazeta Prawna.

За його словами, у вівторок, 14 травня, мав відбутися ще один раунд переговорів між Україною та Польщею, але він скасований. 

"Очевидно, що ми не будемо вести переговори з людьми, обвинуваченими в корупції", — сказав Колодзейчак.

Водночас посадовець зауважив, що на сьогодні протести фермерів загалом закінчилися, а ті, що відбуваються, "організовані на політичне замовлення та проводяться людьми, що ведуть кампанію" до виборів до Європарламенту.

"Я розумію, що ситуація складна... Тому я не можу погодитися з тим, що ми не вирішуємо проблеми фермерів. Ми ще не все вирішили, тому що ситуація непроста", — додав Колодзейчак.

Справа Миколи Сольського

Національне антикорупційне бюро 23 квітня викрило міністра аграрної політики та продовольства України Миколу Сольського на заволодінні державною землею на 291 мільйон гривень. Правоохоронці не вказували його прізвище, однак, за даними ЗМІ, йдеться саме про Сольського. Слідство встановило, що до складу злочинної групи на чолі з топ-посадовцем входили службові особи органів Держгеокадастру, а також особи, які контролювали діяльність цих органів — так звані куратори.

Учасники злочинної схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два державні підприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Відтак, через відсутність відповідних документів обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок. Далі ці ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю.

Водночас умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання. 

Внаслідок незаконної оборудки у 2017-2021 роках учасники схеми заволоділи 1 250 земельними ділянками загальною площею 2 493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 мільйон гривень. Крім того, фігуранти здійснили спробу заволодіти 3 282 га землі вартістю близько 190 мільйонів гривень, однак правоохоронці зірвали плани зловмисників.

Відомо, що 25 квітня Сольський написав заяву на звільнення. 26 квітня ВАКС обрав Сольському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 24 червня із можливістю внесення застави у 75,7 мільйона гривень. Того ж дня за нього внесли заставу — й він вийшов з-під варти.

Нагадаємо, що заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич фігурує у справі про махінації із землею разом із міністром Миколою Сольським. 9 травня йому обрали запобіжний захід.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 13.05.2024 16:20