Командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук заявив, що наразі є чотири види літаків, яких потребують Збройні сили України. За його словами, у пріоритеті винищувачі F-16.
Про це посадовець повідомив в ефірі телемарафону.
"Ми вибрали пріоритети. На першому пріоритеті, в нас, безумовно, літак F-16. Але це не останній пріоритет, який ми бачимо. На другому місці колектив поставив шведський літак JAS 39 Gripen. На третьому місці у нас Eurofighter Typhoon, літак Великої Британії. І на четвертому місці в нас французький літак Rafale", — заявив Олещук.
Командувач Повітряних сил пояснив, що F-16 поставлено на перше місце, тому що саме їх найбільше у світі, відтак, і шанси отримання цього літака найбільші.
"Але ми хочемо мати на озброєнні і літак JAS 39 Gripen. Він по своїм тактикам і технічним характеристикам не поступається F-16. Яке буде ухвалено рішення? Ми очікуємо на будь-яке рішення. Але ми хочемо, щоб якнайшвидше літак четвертого покоління з’явився в Україні", — сказав він.
Президент США Джо Байден 21 травня схвалив навчання українців на F-16. Володимир Зеленський запевнив, що Україна не використовуватиме ці літаки, аби бити по території РФ.
25 травня на зустрічі у форматі "Рамштайн" союзники повідомили, що коаліцію з навчання ЗСУ на F-16 очолять Данія та Нідерланди й увійдуть у неї ще чотири країни: Норвегія, Бельгія, Португалія та Польща. Один з лідерів "авіаційної коаліції" — Нідерланди — 14 червня заявили, що навчання стартують у найближчі місяці.
22 червня США отримали запит від Данії щодо підготовки українських пілотів для застосування винищувачів F-16.
Міністр оборони України Олексій Резніков повідомляв, що навчання триватимуть щонайменше шість місяців. За його словами, Україна ще повинна модернізувати деяку інфраструктуру для літаків. Резніков сподівається, що F-16 у небі над Україною літатимуть вже до весни наступного року.
Раніше видання CNN із посиланням на чиновників повідомляло, що Сполучені Штати Америки все ще чекають від європейських чиновників остаточного плану підготовки українських пілотів на винищувачах F-16. Його мають затвердити у Білому домі перш ніж програма почнеться.
Нагадаємо, у НАТО зробили невтішні прогнози щодо передачі Україні американських винищувачів F-16. Попри те, що найближчим часом розпочнуться навчання українських пілотів, для передачі літаків потрібне окреме рішення.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими